Wpis z mikrobloga

@s---k
@snx powinienem dać jeszcze hasztag #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) szkoleń okresowych nie robi służba BHP, oceny ryzyka zawodowego służba BHP nie powinna przygotowywać a jedynie brać udział, uczestniczyć, rejestry i ewidencje - ok, ale zależy czego, no i w mojej opinii wisienka na torcie przeprowadzanie instruktaży stanowiskowych -top of the top. Kolejny punkt też mocno dyskusyjny, ale już go zostawię. Generalnie szukają człowieka: rób to behape
szkoleń okresowych nie robi służba BHP


@jakub972: A to tu Ciebie zagnę bo konsultowałem to z Inspekcją Pracy. Jeżeli będzie stworzony program szkoleń, zaświadczenia, rejestry zaświadczeń oraz rejestr szkoleń to PIP nie ma problemu, że służba BHP robi okresówki. Nawet jak BHPowiec nie jest zatrudniony na dodatkowej umowie dotyczącej szkoleń okresowych.

Ale instruktaże stanowiskowe to top kek.
@Cyk_dwujeczka sam byłem w firmie wcześniej która robiła szkolenia okresowe, spełniała warunki o których napisałeś. Ba, nawet uważam że pracownicy więcej wynosili z takiego szkolenia ponieważ pracownik służby BHP wiedział i znał charakter pracy tych pracowników a nie jakiś "behapowiec" z zewnątrz który nie zna realiów firmy. Aczkolwiek wciąż nie uważam że to jest zgodne z prawem.
@Cyk_dwujeczka: hm Ja robię okresówki :/ Program szkoleń, dziennik szkoleń rejestry zaświadczenia jak jest możliwość to biorę sobie ratownika medycznego aby wystawił certyfikat z p.pomocy jak nie to robię suchą teorię i nikt mi się o to nigdy nie przyczepił
@jakub972: Pismo nie, ale miałem kontrolę pip u siebie i nic nie mówił po kontroli okresówek, niestety my też robimy i na konferencjach pytałem inspektorów.
Też się z tym nie zgadzam, ale co zrobić jak nawet pip nie reaguje.

Ale generalnie nie tylko Herbabol robi sam okresówki, pewien największy zagraniczny dyskont również robi sam i inni wielcy gracze.
@Cyk_dwujeczka: To ja ciebie tez a jak zrobi dla pracodawców i osób kierujących pracownikami jak to wydać może tylko ośrodek szkoleniowy? W rozporządzeniu w sprawie służby bhp jest 22 punktów co ma robić i dalej jest punkt o tym żeby nie obciążać ponad to, dla mnie to jawne łamanie przepisów