Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy z #oswietlenie #zarowki #remontujzwykopem #budujzwykopem
#elektryka

Potrzebuję kupić dużą ilość żarówek GU10 led oraz E27 led

GU10 pójdą do oświetlenia kuchni, przedpokoju i innych części wspólnych. Barwę już wiem że chce neutralną, jednak nie mam pojęcia jakie moce tych żarówek kupić (gdy na oprawie jest napisane 35w to się odnosi do mocy w ludzie, czy też mocy w starym formacie?), oraz jaki kąt padania światła mam wybrać. W kuchni punktów świetlnych będzie 17.

Żarówki e27 będą w matowych szklanych kulach w salonie. I także nie mam pojęcia jakie ich moce wybrać oraz jakie marki.
Bardziej zależy mi na jakości, niż cenie.

Czy ktoś stał może ostatnio przed podobnym wyborem i podzieli się wiedzą?
  • 20
@xspeditor: walcz, ja od lat szukam dobrych żarówek LED i po prostu nie ma, chyba, że samemu zrobisz, trzeba kupić np. 20W i przerabiasz na 8W wtedy się nie grzeje i jako tako wiecznie działa, inaczej to zło na wielu poziomach lepiej wbić się do kabla po drodze ustawić zasilacz 12V, a gniazda za pomocą jakiś adapterów wyposażyć w ledy niskonapięciowe
@kolotego dziwne rzeczy opowiadasz. Ja mam ze spectrumled gu10 10w sztuk że 30sci i już 3 rok świeca. Oczywiście na 230v a nie popierdółki na 12v.

@xspeditor polecam jak wyżej. Wszystkie barwy bieli mają w różnych mocach. Jadę już 3 rok na nich i żadna się nie zepsuła. Mogę śmiało polecić.
Z e27 mam też od nich i na 30sztuk padło mi około 9.czy to dużo? Nie wiem, w każdym razie e27
Oczywiście na 230v a nie popierdółki na 12v.


@dziubsterpl: widać, że nie wiesz o czym mówisz, ledy zawsze są na 12V tylko te 230v maja wbudowane impulsowy transformator i jakiś gówno układ do prostowania co się mega grzeje, zużywa całkiem sporo, do tego piszczy i z tego powodu LEDy nie wytrzymują dłużej niż rok dwa trzy, a w teorii powinny wytrzymać setki lat
@kolotego oczywiście że wiem, jest tak jak mówisz. Zasilacz to kolejny punkt awaryjny. Jeden zasila zazwyczaj wszystkie punkty oświetleniowe tego typu. Wywali się i oświetlenie leży. Zresztą zazwyczaj oświetlenie jest na 230v,rzadko kto stosuje zasilanie niskopradowe. Chociaż widziałem takie instalacje na niskie AC, trafok zabudowany gdzieś za kartonem gipsem i jak wysiadł to dopiero było szukanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie mniej oba rozwiązania (230vac i 12v dc/ac)
@dziubsterpl: zasilacz w każdej żarówce to kolejne kilkanaście kilkadziesiąt punktów awaryjnych! a jeden porządny zasilacz dobrej obliczony na dużo większą moc nie będzie znosić prawie nie ma prawa paść, nawet po latach, takie rzeczy to rzadkość i wynik przegrzania, gównianego wykonania lutów, gównianych komponentów - wybuchające kondensatory też wynik temperatury zwykle.

"mi nie padła z gu10" jaka dokładnie moc? ile lat masz?
piszczą jak masz cichy dom albo dobry słuch, ale
@dziubsterpl: a ja mam z poł setki żąrówek i używałem takich ładnie świecących ale po 3-4 zł kupowanych i niestety 1-2 lata max 3 spalona oczywiście 230v, chyba nadal jestem do przodu tylko dużo pracy z wymienianiem jest :P
3 lata temu kupowałem żarówki guqp Phillips i jakieś noname chińskie. Chinczyki zdążyłem już raz wymienić, czasami nawet dwa razy a Phillips dalej legancko świeci. Cena chinczyka wtedy ok. 4,5 zł a Phillipsa 99zl za dziesięciopak
@xspeditor: Kurde, ja mam zwykłe jakieś kupowane w marketach, castorama czy coś.

Padały nam często jak mieliśmy za wysokie napięcie w sieci (nawet wieczorem, czyli to nie przez fotowoltaikę), mąż mierzył i dzwonił na pogotowie energetyczne, przyjechali, zmienili na transformatorze i jest spokój. Więc jak wam padają często to najpierw bym zmierzyła napięcie.

Druga sprawa to nie patrz na moc tylko na ilość lumenów (chociaż to jest powiązane). Ilość lumenów zależy