Wpis z mikrobloga

@Elaviart:

#!$%@?ąc od waszej dyskusji, skąd niektórzy ubzdurali sobie, że DNA może tu być argumentem? Przecież pełny zestaw genomu posiada dosłownie każda twoja komórka, jak to może świadczyć o czymkolwiek?

DNA samo w sobie nie było moim argumentem, tylko to, że jest to osoba ze swoim własnym zestawem genomu. Nie jest więc to część ciała kobiety według mnie, a już własne "życie".

I tutaj popełniasz błąd, nie dosyć że opierając cokolwiek na czysto umownej definicji "życia", to jeszcze stawiając jeszcze bardziej urojone,
  • Odpowiedz
tylko to, że jest to osoba


@suweren_sudoku: Zarodek czy płód nie są osobami, nie posiadając osobowości, czy nawet ośrodka nerwowego który mógłby przetwarzać wyższe funkcje mózgowe tego typu. To są proste kwestie określonych definicji. Analogicznie niektórzy twierdzą, że aborcja to morderstw. Niemniej nawet w najbardziej chorych religijnych tworach na świecie (na ogół islamistycznych) nielegalna aborcja nie jest traktowana tak jak zabicie człowieka, nie mówiąc już o cywilizowanych krajach.

Przecież każdy stawia w tej sprawie "sztuczne granice"

Sęk w tym że nie. Nauki przyrodnicze, które odkrywają, opisują i przedstawiają takie tematy w oparciu o konkretne argumenty, w przeciwieństwie do religijnych urojeń nie zajmują się takimi pozbawionymi sensu i wartości kwestiami. O ile na potrzeby różnego rodzaju opisów umownie przyjmuje się pewne definicje "życia" (przeważnie tylko dlatego że wymaga tego opinia publiczna), tak żaden rozumny człowiek nie zawraca sobie głowy wymyślaniem jakichś "granic", żeby potem udawać że o czymś świadczą. Na tym polega problem z dyskusją o aborcji - bierze się za nią każdy niedouczony matoł oczadziały bajkami o nieśmiertelnych duszach i "życiu". A problemem jest to, że niestety głosować może dokładnie tak samo jak biolodzy, medycy i inni rozumni ludzie, którzy świat starają się najpierw poznać, a dopiero potem oceniać i podporządkowywać swoim poglądom. Niestety w tym przypadku ze szkodą
  • Odpowiedz
No tego że będziesz w stanie podjąć polemikę się w żadnym momencie nie spodziewałem. Nie spotkałem się jeszcze z zamordystą - prseciwnikiem aborcji, który potrafiłby merytorycznie dyskutować.


@Elaviart: Napisał typ, który nie potrafi napisać odpowiedzi bez popełnienia 10 błędów logicznych.
Tak jak pisałem, nie chce mi się dyskutować. Bzdury piszesz.
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: Jeszcze mniej niż to co się chce jakiemuś randomowi interesują mnie jego puste obelgi. Jak się nie chce dyskutować to się nie zabiera głosu w miejscach przeznaczonych do dyskusji, tylko zamyka japę i wraca na #patostreamy czy co tam interesuje przeciętnego zamordystę w temacie aborcji (na pewno nie biologia).
  • Odpowiedz
@Elaviart:

Jak się nie chce dyskutować to się nie zabiera głosu w miejscach przeznaczonych do dyskusji, tylko zamyka japę i wraca na #patostreamy czy co tam interesuje przeciętnego zamordystę w temacie aborcji (na pewno nie biologia).

Nie chce mi się dyskutować z czubem, który nietrafnie interpretuje to co napisałem i przy tym tworzy jakieś chochoły i mnie obraża. Nie muszę też adresować wypocin jakiegoś "randoma" ( ͡°
  • Odpowiedz
Jeszcze mniej niż to co się chce jakiemuś randomowi interesują mnie jego puste obelgi.

@suweren_sudoku: Czego mogłeś nie zrozumieć w tym prostym zdaniu, że dalej zawracasz mi tym głowę? Przecież nie dostaniesz żadnych punktów za ostatni wpis.
Ja na ten przykład zaraz cię po prostu zleję jak postanowisz dalej robić z siebie idiotę, ponieważ szybko nudzą mnie takie proste pyskówki. Polecam ten styl życia, tak naprawdę prościej zachować twarz i
  • Odpowiedz