Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś z nieruchomości?

Myślę nad zakupem mieszkania w starej kamienicy niedaleko centrum kawalerka 28mk za 75k

Kujawsko pomorskie miasto 40k mieszkańców.

Cena wydaje się atrakcyjna ale..

Minusy;
Mieszkanie nie posiada księgi wieczystej tylko udziały w nieruchomości przypisane do mieszkania.

Mieszkanie jest na poddaszu (2 piętro ) i jest dość nisko ok 210cm

Nie ma wspólnoty mieszkaniowej i mieszkanie jest bezczynszowe.

Wszystkie remonty związane z dachem będą musiał pokrywac z swojej kieszeni że względu że mieszkanie jest na poddaszu.

Klatka jest obskurna i nikt z ludzi tam mieszkajacych nie będzie napewno chcial się dołożyć do remontu.

Drzwi do klatki wejściowe się nie zamykają więc trzeba będzie na własny koszt wymienić lub wyremontować je.

Mieszkanie jest w całości do remontu kapitalnego

Teraz plusy;

Cena niby atrakcyjna ale jak chciał bym zrobić remont mieszkania to myślę że spokojnie 40/50k

Jest wspólny ogród dość duży ok 10arow więc każdy ma kawałek dla siebie.

Z drugiej strony jak włożę te 40k w remont plus powiecmy 70k za mieszkanie mam 110k a u nas za 120/140k można dostać kawalerka w normalnym bloku.

Lokalizacja

Kupiliście czy nie ?

#nieruchomosci
#mieszkanie
#remontujzwykopem
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
Chciałem jeszcze dodać że mieszalnie jest w pełni umeblowane starymi meblami jest i dość dużo więc trzeba będzie wszystko usunąć na swój koszt..
  • Odpowiedz
@Wykop24h: jakby Sytuacja prawna byłaby jasna i pogadać z mieszkańcami kamienicy to co innego, tak to ryzyk fizyk, masz wolne 110k to kupuj zawsze to jakaś inwestycja i w razie jak się noga powinie masz gdzie spać.

Inaczej bym szukał innej kamienicy, zawsze możesz zlecić odpowiedniej osobie by wszystko ci posprawdzała od a do Z + tą księgę załatwiła, bo to jest główny problem
  • Odpowiedz
@Wykop24h:

jest dość nisko ok 210cm


#!$%@?, opie, moja piwnica ma 215 i będę ją pogłębiać do 240, mimo że tam nie mieszkam, a tylko chcę zrobić biuro. Resztę wad sam wymieniłeś. Zapomnij o tym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion
@PiersiowkaPelnaZiol

Miasto właśnie jest przemysłowe i co roku liczba mieszkańców się zwiększa , powstają różne inwestycje i nowe osiedla..

Księgi wieczysta mozna założyć ale jest to koszt na który pewnie większość mieszkańców się nie zgodzi..

Trzeba było by zrobić inwentaryzacje każdego z mieszkań i notarialnie to zrobić koszt ok

Na tę chwilę nie mogę wydać więcej niż 70/80k na zakup jakiekolwiek nieruchomości czy też działki..remont bym mógł odłożyć w czasie
  • Odpowiedz
@Wykop24h:

Z drugiej strony jak włożę te 40k w remont plus powiecmy 70k za mieszkanie mam 110k a u nas za 120/140k można dostać kawalerka w normalnym bloku.


Wybrałabym blok.

Wszystkie remonty związane z dachem będą musiał pokrywac z swojej kieszeni że względu że mieszkanie jest na poddaszu.


To normalne w kamienicach? Przecież to nie jest część mieszkania, dobry stan dachu jest w interesie wszystkich lokatorów.
  • Odpowiedz
@Wykop24h: Nie chciałabym mieszkania bezczynszowego... Normalnie jednym z większych plusów mieszkania w bloku jest to, że nie musisz sam sprzątać klatki, konserwować windy czy zajmować się trawnikiem, tylko ktoś to robi za Ciebie. Mieszkania bezczynszowe łączą wady domu i mieszkania, bo masz i mały metraż z sąsiadami za ścianą + jeszcze wszystkim musisz zajmować się sam a nawet po kimś / za kogoś coś robić (np. sprzątać korytarz), co jest dużo
  • Odpowiedz
  • 1
@herbatananoc może i tak ale jeżeli pojawią się problemu będzie leciało tylko u mnie. Nie jest to normalne ale nie ma wspólnoty mieszkaniowej ani żadnego zarządcy więc każdy się na ciebie dupa wypinie
  • Odpowiedz
Zastanów się nad sąsiadami. To, ze nie ma założonej wspólnoty i klatka wyglada tak jak wyglada świadczy o sąsiedztwie. Nie będziesz miał na to zadnego wpływu, możesz wrzucić ile chcesz w swoje mieszkanie, ale klatkę będziesz miał fatalna, drzwi niedziałające itd. A co dopiero jak zepsuje się WLZ i nagle okaże się, ze jestes bez prądu, a żeby to naprawić musisz ponieść gruuuby koszt.
  • Odpowiedz
@Wykop24h: Jak chcesz to możesz mi przelać 70k. Dzięki temu stracisz tylko 70k ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Nie pakuj sie jak nie ma wspólnoty czy zarządcy. Dodatkowo na poddaszu w lato będzie upał a w zimę pizgawica, nawet jak izolacji wrzucisz w opór.
  • Odpowiedz
Złożyłem ofertę na 63k, zobaczymy co powie. Jeśli nie to spoko jeśli tak to dam wam znać jak pójdą pracę i rozmowy z lokatorami


@Wykop24h: Czyli i tak byś kupił co byśmy nie powiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz