Wpis z mikrobloga

@mickpl: Nie zmienia to faktu, że się nie sprawdziło bo jak zaczniemy rozmawiać o powodach to zawsze jest jakieś ale. Jak piszesz regularnie, że ceny spadną to kiedyś trafisz, ale to nie jest poprawna analiza tylko strzelanie na ślepo i zaklinanie rzeczywistości. Sorry, ale jak #!$%@? na Glapę za opóźnione podnoszenie stóp - z czym akurat się wyjątkowo zgadzam na początkowym etapie - a sam nie trafiasz z prognozami to się
@Xatoos: Halo, jak miałem przewidzieć, że zrobią promocję 0% na 1,5 roku? XD Gdyby nie promocja to ceny by co najmniej tak nie urosły. Gdyby stopy szybko wskoczyły powyżej inflacji to byłby jeszcze inny scenariusz, np. średni wzrost, ale mocny wzrost wartości oszczędności. Mirek, nie da się przewidzieć polityki.
Różnica między mną a Bartkiem jest taka, że ja się na coś konkretnego powołuję. A Bartek mówił, że będzie rosło niezależnie od tego co się dzieje i powołuje się na konstelację Jowisza z Marsem, fazy księżyca i odległość od komety Halleya.


@mickpl: Chyba nie czytałeś książki Bartka. :) Rozdawali to kiedyś klientom prywatnej bankowości w Lionie. Jak mi się będzie nudziło to może wskanuję fragmenty i wrzucę na tagu. Wbrew pozorom
@mickpl: Sam wykres mówi tyle ile ile sobie dopowiesz jeżeli nie ma dodatkowego opisu i danych. Tutaj trzeba by przeanalizować od takich rzeczy jak ile budów ruszyło półtorej roku temu, ile deweloperzy mogą trzymać mieszkania i cenę, a kończąc na sytuacji w kraju pod względem choćby imigrantów. No więc tak jak pisałem 2 lata 4 msc temu, skoro twierdzisz, że mają być spadki to słucham o ile procent w jakiej perspektywie
@mickpl: Sam wykres mówi tyle ile ile sobie dopowiesz jeżeli nie ma dodatkowego opisu i danych. Tutaj trzeba by przeanalizować od takich rzeczy jak ile budów ruszyło półtorej roku temu, ile deweloperzy mogą trzymać mieszkania i cenę, a kończąc na sytuacji w kraju pod względem choćby imigrantów. No więc tak jak pisałem 2 lata 4 msc temu, skoro twierdzisz, że mają być spadki to słucham o ile procent w jakiej perspektywie
marko2 - > @mickpl: Sam wykres mówi tyle ile ile sobie dopowiesz jeżeli nie ma dodatk...

źródło: comment_1657548156nlm9iA1DeZaKw5uakkY2ks.jpg

Pobierz
@marko2: My już dzisiaj mieliśmy dyskusję i nie popisałeś się wiedzą więc drugi raz w to nie będę wchodził. Natomiast jeżeli jesteś po jednej linii z wieszczącymi kryzys to strzelaj(na poprawną analizę nie liczę) i rzuć jakieś konkrety typu ile spadnie w jakim czasie. Latanie po tagu #nieruchomosci i pisanie o spadkach nic nie kosztuje, byle debil może wejść i tutaj pisać, gorzej z określeniem ile i w jakim czasie. Powrzucajcie
@marko2: Tak jak ty sobie tłumaczysz swoją wiedzę ekonomiczną, po prostu "TRZEBA PODNOSIĆ STOPY, na 17%" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Ehh, czyli kolejny który bardzo chce wejść w dyskusję, chciałby się popisać, ale na ślepo nawet nie strzeli wartości. ALE SPADKI BĘDĄ. Ile Panie Januszu? Teraz mam kupować czy poczekać? BĘDĄ SPADKI
@Xatoos: nie popisalem sie? Bo uwazam jak wielu miedzy innymi bylych prezesow NBP ze stopy powinny byc wyzsze ? XD Hipoteki sie zalamuja, cena energii jest coraz wieksza, nie widac zeby za te 2 lata bylo lepiej, caly czas lykasz copium wzrostu a teraz po kilku miesiącach widac spadki
@Xatoos: nie wiem o ile % spadnie, nie jestem jasnowidzem, widac ze zaczyna sie zalamanie rynku, nie ma juz sytuacji z 2018 roku. Byle pracownik za 3,5k moze pomarzyc o hipotece, przestan lykac copium jak widzisz co sie dzieje dookola.