Wpis z mikrobloga

@ulan_mazowiecki: Polak dalej będzie tyrał 5 dni tylko ten piąty będzie miał liczony na wyższej stawce. Tusk może nawet wprowadzić jednodniowy tydzień pracy. Jak pracodawca będzie chciał pracowników na 5 dni, to znajdzie takich co będą robili 5 dni, a stawkę dobierze tak, by nawet płacąc za nadliczbową liczbę godzin pracy wyszedł jakby płacił za zwykłe pięć dni.
@ulan_mazowiecki: Xd ale 4 dniowy tydzień pracy jest dla pracowników intelektualnych, nie fizycznych :)
dane z całego świata to potwierdzają - pracownik umysłowy pracując godzinowo mniej jest bardziej wydajny. Fizyczny czyli . kasjer albo monter na linii w vw nie :)
@ulan_mazowiecki: Ameby myślą że 4 dniowy tydzień pracy oznacza że każdy będzie pracował od pon do czwartku. Nie wpadli na pomysł że firma może działać 7 dni w tygodniu tylko każdy będzie pracował po 4 dni tak by zapewnić ciągłość działalności.
@ulan_mazowiecki Tusk teraz może obiecać wszystko co mu fantazja podpowie. Po wygranych wyborach powie, że PiS tak rozje**ł budżet państwa, że żadna z jego obietnic nie może być spełniła bo nie przypuszczał, że państwo jest aż w tak złym stanie.
@nobrain: pracowałem jako magazynier i 10h dawałem radę a czasem nawet i 12
Wystarczy codziennie pół godziny dłużej żeby skrócić czas w piątek o 2h i to też jest jakaś alternatywa. Uważam, że temat jest do ogarnięcia. Kiedyś był tydzień pracy 6 dni i dało radę zrobić 5 więc myślę, że uda się z 4. Jeśli nie ucierpi na tym wydajność to jak najbardziej.
Ale wysyp peowskich trolli. XD

Może taniej nie będzie, rozdawnictwa nie powstrzymają, ale przynajmniej państwo będzie jeszcze bardziej ochoczo wtrącać się w życie obywatela. XD I PiS będzie odsunięty od władzy, co jest priorytetem.
@ulan_mazowiecki: Zmniejszenie czasu pracy do 4 dni jest nierealne. Cały świat pracuje poniedziałek - piątek. Trzeba by dokładać etatów, żeby być spójnym. Co z usługami wspólnymi, z outsourcingiem? Co z przedszkolami, szkołami, etc? 4 dniowy czas pracy w gospodarce bazującej na współpracy z zachodem to się nie może udać. Prędzej zwiększenie płatnego urlopu.