Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirek007:
Jakiekolwiek do betonu albo kup coś przyzwoitego na sds plus bo te wiertarki na uchwycie wiertarskim to do drewna czy metalu się nadają ale nie do muru i ten ich udar to xD
  • Odpowiedz
@PonuryKosiarz: @EnderWiggin: @Endrius: ehhhh coraz więcej amatorów pcha się do zabawy...
@Mirek007: KONIECZNIE, powtarzam KONIECZNIE musisz wybrać wiertła z wymiennymi płytkami z węglików spiekanych najlepiej topowej szwedzkiej firmy tak aby zagwarantować sobie że na przykład przy 19 otworze odchyłka wykonania nie zostanie przekroczona o 0.1mm i po 15 latach kołek rozporowy nie wypadnie i ta półka nie spadnie na twój pusty cymbał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirek007: A tak na poważnie, to kupuj najtańsze i się nie #!$%@?. Większa jest szansa że kupisz kołki nie pod wymiar niż to wiertło się stępi albo pęknie przy takiej ilości nawierceń. I kupuj okrągłe a nie jakieś zbędne wynalazki.
  • Odpowiedz
@Mirek007: ale w czym wiercisz? jest różnica czy wielka płyta (żelbet), czy jakaś cegła czy beton komórkowy. Jak to pierwsze, to kup około 40 najtańśzych wierteł to powinno na 20 dziur styknąć #pdk, jak to drugie to jedno starczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrka:
No przecież napisałem, że jakiekolwiek do betonu a przy okazji doradziłem właściwą wiertarkę do takich robót :)
  • Odpowiedz
@PonuryKosiarz: @EnderWiggin: @Endrius: @Qrka: pytam się, bo kupiłem okazało się sds plus, a u mnie jest taki zacisk z trzech stron, że 'krzywo' chodziło wiertło ('drill wobble'), ale z tego co widzę, to z linka @wypokowy_expert powinno pasować (tylko wezmę 6 i 8mm).

Ludzie w internetach narzekają niby na wiertła dewalt, ale teraz widzę, że to raczej chodzi o te zestawy, gdzie najwyżej
  • Odpowiedz
@Mirek007: jak masz twarde ściany to zacznij małym np. 4 i powiększ do rozmiaru. Nie wiercę przemysłowo, ale na zwykły remont wystarczyły mi spokojnie jakieś droższe irwiny.
  • Odpowiedz
Ludzie w internetach narzekają niby na wiertła dewalt,


@Mirek007: może te zwykłe tak, ale ten extrem wziąłem do wkrętaki i nawet 12V idzie całkiem dobrze, parę razy na jakąś cegłę chyba ze stali ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo bez udaru nie szło choć wiertło robiło się niebieskie.
  • Odpowiedz