Wpis z mikrobloga

Pełen bak starcza mi na 6-8 tygodni, jeżdzę mało. Zawsze tankuję do pełna i jeżdzę do zapalenia się rezerwy. Pomijam kwestię związane ze zwiększym spalaniem ze względu na większą masę, ale czy takie podejście ma jakieś negatywy? Kiedyś coś czytałem, że benzyna po miesiącu traci swoje właściwości, czy to prawda czy jakiś mit? Zastanawiam się czy nie przejść na tankowanie co pół baku jeżeli tak faktycznie jest.

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #paliwo
  • 20
  • Odpowiedz
Pomijam kwestię związane ze zwiększym spalaniem ze względu na większą masę, ale czy takie podejście ma jakieś negatywy?


@vitospierdono: jeśli bena stoi miesiąc to nic jej nie jest

Kiedyś coś czytałem, że benzyna po miesiącu traci swoje właściwości, czy to prawda czy jakiś mit?


@vitospierdono: to prawda, ale bardziej 2-3 miesiące
  • Odpowiedz
@bigger: powiedz to kosiarce, która nie chciała odpalić na paliwie z jesieni XD W dupie byłeś i gówno widziałeś, co roku mam do czynienia z zastaną benzyną.
  • Odpowiedz
  • 4
@GeDox kosiarkę.

Gaźnik, świeca i 100 innych rzeczy.

Złomuje i skupuje auta. Bez problemu pala na benzynie która 10+ lat nawet stoi. Kilka lat to już całkiem bez problemów

Powtarzam: w dupie byłeś i gowno widziałeś.
  • Odpowiedz
kosiarkę.


@bigger: powiedz to mojemu GSFowi, który po zimie się dławi XD

Gaźnik, świeca i 100 innych rzeczy.

Złomuje i skupuje auta. Bez problemu pala na benzynie która 10+ lat nawet stoi. Kilka lat to już całkiem
  • Odpowiedz
Każde sprawne moto bez najmniejszych problemów po zimie odpali na "starym" paliwie.

Masz niesprawne moto I tyle.


@bigger: nikt nie mówi, że moto nie odpala, to kosiarka nie odpala (btw ma 12mth). Dławi się. Wiesz czym jest ta różnica? Odkręcając manetkę na full, nie wkręca się jak powinien ;) I nie jest to wina zapłonu, bo jest z wyższej półki. Kwestia gaźniķów też nie, bo siedzą prawie nowe keihiny. Po
  • Odpowiedz
bullshit, ale najlepiej nie zużywać paliwa do rezerwy, bo nierzadko po latach na spodzie baku znajduje się różny syf, a nikt tego nie czyści

@goferek: Hłe hłe, a powiedz mi gdzie znajduje się wlot do pompy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vitospierdono: słyszałem, że lepiej nie doprowadzać do rezerwy właśnie ze względu na syf zgromadzony w baku. A w zimie podobno najlepiej nie dopuszczać nawet do sytuacji, żeby odpalać kiedy jest mniej niż pół baku. Ktoś potwierdzi to?
  • Odpowiedz