Wpis z mikrobloga

Ważne!!!(Chcesz wiedzieć czemu inflacja zmaleje, ale za chwilę wzrośnie?)
Sory, musiałem edytować aby dodać ważna kwestie

To dokładnie ma miejsce na naszych oczach, post za kilka dni będzie miał 3 miesiące, jest trochę o Tesli, ale poczytajcie w nim, co argumentowałem o inflacji i podwyżkach stóp

https://www.wykop.pl/wpis/64976801/mirki-ostrzegam-was-i-informuje-nie-ladujcie-sie-w/%22

Wczoraj Glapa powiedział, że jak byłoby 20% bezrobocie to by nie było inflacji

I właśnie taki numer powinien zrobić już dawno,-poprzez drastyczne podniesienie stóp % już miesiące temu, czemu? (do tego i tak dojdzie) Bo jak mówię, to jest jedyna droga do zatrzymania inflacji
W takim momencie gospodarka pada, ale nie ma inflacji i może powolutku się odbudować, a kredytobiorcy dopiero wtedy maja pewność, że ich raty od tej chwili, będą tylko maleć
Ale to powinno być zrobione dawno temu. Nie chce nikogo martwić, ale jest, za późno bo, nieruchomości będą utracone, bo to nie koniec podwyżek 100 %
Dlaczego? Bo to że teraz inflacja spadnie będzie spowodowane tylko i wyłącznie tym, że oczekiwania recesyjne nieco zmalały, po informacji, że surowce spadają a to oznaka, że gospodarka się odradza i to szczyt inflacji i jest światło w tunelu, bzdura
Spadek był spowodowany tylko wylacznie, że wycenia już recesję - popatrzcie na kurs miedzi i jej wykres,na nim można się śmiało opierać bo wyznacza kierunek w jakim idziemy, a On wskazuje na jedno, w stronę recesji

Jak sobie wyobrażacie, walczyć na u nas w Polsce z inflacją 16% stopami 6 czy 7%
Nawet gdyby inflacja zmalała do poziom 10%,to tak czy inaczej jesteśmy w dupie, bo jest dalej za duży gap pomiędzy 7% stopami a 10% inflacja, w takiej sytuacji nadal jest niedobrze i nie można liczyć na niższe raty kredytowe ani na rozwój
A nie ma takiej opcji, żeby inflacja od tak sobie zmalala do nie wiadomo jakich poziomów

(Na usprawiedliwienie Glapy dodam, że ma gówno do gadania, bo On po prostu kopiuje kroki Fed-jak Fed jest agresywny to my również, jak jest łagodny to my również, także to panowie zza oceanu są za to odpowiedzialni w głównej mierze)

A teraz przez ich opieszalosc, kredytobiorcy maja pewność, że będą tylko drożeć
Możecie mnie trzymać za slowo

Większość krajów w Europie, podąża za śladami Fed, popatrzcie na zachód, póki co nie podnoszą stóp procentowych a tam już kwoty po 8% inflacji i więcej, za chwilę się obudza i zgonia na wiadomo kogo i zaczną podwyżki. Także taki sam los ich czeka, nie będziemy sami, gwaranruje

"https://www.wykop.pl/wpis/65345967/wlasnie-skonczylem-ogladac-przemowienie-jeromego-p/"

Ogromną inflacja, tóra drenuje wszystkich
Stagnacja zamienia się w recesję

To że teraz inflacja zmaleje odrobine to nic absolutnie nie zmieni (zobaczycie będą się chwalić-patrzcie inflacja zmalała, jest ok,będzie tylko lepiej. A po, chwili znowu wystrzeli :) (zatrzyma ja dopiero agresywne podwyżka stóp) bo ceny pozostaną te same i dalej będą dziesiatkować kieszenie
Pomyślcie co będzie jak się okaże, że mam racje (a mam) podwyżki stóp przed nami, tylko wtedy już agresywnie, bo nic na świecie nie powstrzyma inflacji, tylko agresywne podniesie stóp
Mind my words!!!

Teraz tylko będą rozdawać stymulusy na rachunki itp. Ale to tylko będzie drenowac system jeszcze bardziej, ale przy okazji będą uzależniać społeczeństwo od rządowej pomocy

Tak jak pisałem miesiące temu doprowadzają do tego, że przez swoją opieszalosc w podnoszeniu stóp jebnie giełda i gospodarki
I to dokładnie ma miejsce

"https://www.wykop.pl/wpis/65509595/mirki-mam-nadzieje-ze-sie-zlapaliscie-na-dzisiajsz/"

#gielda #inwestycje #nieruchomosci #pieniadze #ekonomia #gospodarka #finanse #gpw #waluty
  • 11
@Byku_of_wall_street: Mówisz to z takim przekonaniem, a to wciąż wróżenie z fusów. Równie dobrze może być turbo kryzys jak i troszkę bardziej widowiskowe ostudzenie gospodarek. Tutaj jest tyle zmiennych, tyle szczegółów... Relatywnie jeśli jednak ceny energetyków zaczną spadać, a jest to rynek ze sobą powiązany, to będziemy mogli zobaczyć spadek inflacji.
Panie @baran_of_wall_street rzuciłem parę cięższych pytań o utrzymanie tej jesieni zimy i wiosny zwiazane ze stopami gdzie drastyczna podwyżka wibowita powinna wg Ciebie już wpłynąć na cenę ropy prądu i opału i #!$%@?łeś wpis. Do dupy z taką dyskusją. Rozmowa jak ze sprzedawcą telemarketerowym. Z góry założona teza i nic poza tym. Jak kolejna fala młodych ludzi i rodzin #!$%@? z tego kraju to #!$%@? ten kraj nie bedzie się odbudowywać 10
@Arriva:
To nie jest zadne wróżenie z fusów tak to po prostu działa,wiem że wiele osób myśli, że gadam głupoty ale tak jest
Zerowe stopy, mogą tylko i wyłącznie utrzymać się przy dodruk pieniędzy (dodam, że jak mozna myśleć, że to jest możliwe, skoro jesteśmy w systemie monetarny opartym na długu i banki nie mogą żyć z zerowym stopami - Chyba, że jest masowy dodruk-bo nie zarabiają
A muszą być kredytobiorcy
@Reanef:
Przecież ja nie pisze o żadnym odbudowaniu, bo na to jest za późno tu będzie tylko gorzej

Nie wiedziałem, że tak to Cie urazi, ale musiałem koniecznie edytować wpis

Ja nie mówiłem, że wpłynie na cenę ropy, czy prądu-bo oczekiwania recesyjne na to wpłynęły
Tu największym problemem są wydrukowane pieniądze i jest sztuczne zapotrzebowanie, które trzeba zdlawic poprze drastyczne działania
Tak gospodarka padnie, ale odreaguje, a tak to będzie dużo
Wiem, że mówisz tu o naszym kraju z dykty, ale usa robiła podobnie. Czy tam w sumie my robili jak oni. W sensie dodruku i zerowych stóp.
Wiesz co mnie się zdaje robią hamburgery? Że wysyłają pomoc na Ukrainę, co tydzień po paręset milionów dolców. Co chwilę czytam że kolejna pomoc i znowu 100+mln $.
Czy oni palą wydrukowane pieniądze? Te pustej właśnie.
Polaki też zaraz jakaś taka akcje podejmą, wypalania forsy
@Drooid:
Poważnie bez Kryzysy się nie obejdzie, tak jak pisałem dawno dawno temu, ze jak będą tak robić to nas załatwi albo inflacja, albo agresywne podnoszenie stóp
I właśnie jesteśmy w momencie, że zanim będzie można liczyć na poprawę, to musi być krach
Ale lepiej było to zrobić tzn złamać gospodarki poprzez agresywne podniesienie stóp, bo tu tylko chodzi o inflację monetarna za dużo wydrukowali pieniedzy
A teraz i tak się