Wpis z mikrobloga

Czy jeśli wysuszę suszarka do warzyw porządnie warzywa potrzebne do ugotowania rosołu a później popakuje urządzeniem do pakowania „próżniowego” to jest ryzyko ze to się zepsuje? Chce sobie przygotować takie woreczki rosołowe na delegacje żeby dodać tylko mięso do garnka i zawartość woreczka i Elo. #pytanie #gotujzwykopem #gotowanie
  • 18
@Futerix: Po pierwsze nie wiedziałem ze takie są po drugie nie mogę mieć zbyt prostego życia wiec muszę sobie utrudniać niektóre sprawy. Wiec jak to będzie z tymi warzywami? Z reszta muszę mieć jakieś uzasadnienie do wydania 350 zł na sprzęt który będzie stać w szafce i się kurzyć
@tylkoocosspytam: strasznie komplikujesz. Mięsa zapewne nie suszysz, tylko kupisz na miejscu, więc i warzywa da się kupić.

Wysuszonym próżnia jest zbędna, starczy zwykłe pudełko ze szczelną przykrywką albo inny słoik. Próżniowo możesz sobie świeże zapakować.

A z gotowania suszonych marny pożytek imo. Kostki rosołowe sobie kup, smakowo wyjdzie na to samo.
@krystal_Tri_tapik: Nie nikomu ale przed samym sobą. Bo mam problemy z zakupami bo kupuje i nie używam. Suszarkę chce ale raz w roku jestem na grzybach. Pakowarkę to nie wiem w sumie do czego ale tez chce. Po prostu szukam zastosowania. A ze jeżdżę w delegacje i nie swoim autem to miejsca mam jak na lekarstwo. A lubie dobrze zjeść ale nie lubie wydawać za granica pieniążków wiec kombinuje po prostu