Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś kurtkę z prawdziwego zamszu a nie imitacji? Jaki ten materiał jest w dotyku, noszeniu? Bo kupiłem sobie przez zalando i imitację i prawdziwą - i o ile moja kurtka normalna skórzana prawdziwa jest super miękka i taka przyjemna i otulająca, to ta z prawdziwego zamszu w porównaniu do niej jest mega taka jak płachta, plandeka, rękawy nie układają się itp. Ten materiał jest niby normalnej grubości ale sztywny. Ciężki i nieprzyjemny po prostu w noszeniu jest (choć świetnie wygląda, ma pory itp.). Za to imitacja, jest dużo bardziej miękka i porównywalna z moją skórą, lżejsza, ale nie wygląda tak dobrze (nie przestawiają swojego kierunku włoski przy przejechaniu ręką po kurtce tak bardzo).

No i pytanie, czy zawsze prawdziwy zamsz takie daje odczucie?
#pytanie #modameska #ubierajsiezwykopem #zamsz
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: Zamsz zamszowi nierówny. Jest wiele różnych rodzajów, różnią się grubością, cięciem, zwierzęciem z którego jest skóra zdjęta, sposobem tanningu, wyleżeniem..
Jeśli mówisz, że twój Zamsz ma pory (rozumiem że na odwrocie xd) to pewnie jest to tak zwany roughout, czyli pełna skóra licowa, odwrócona na drugą stronę, że część gładka masz od środka. W takim przypadku nie powinno być problemem znaleźć skąd jest ta skóra, np. Cf stead, albo horween
twój Zamsz ma pory (rozumiem że na odwrocie xd)


@thewickerman88: @tomek_wcale_nie_tomek: yyy nie xD na wierzchniej stronie.. To niedobrze? Od spodu jest podszewka przecież co nie.
ja "kupiłem" bo bardziej wiesz wypożyczyłem do przymierzenia to, na przedostatnim zdjęciu pleców widać trochę to co ja nazywam porami ale może to nie to?
https://www.zalando.pl/freaky-nation-ted-kurtka-bomber-cognac-1fn22j015-o11.html

Aha, czyli może być tak że ten zamsz będzie miał różną twardość i to jest jak najbardziej ok
@interpenetrate: mam w domu dwie prawdziwe zamszowe, jedną niebieskiego, drugą swoją i można by powiedzieć, że to dwa różne materiały. moja jest lekka, bardzo milutka, w dotyku w porównaniu do męskiej wręcz sztuczna. męska zaś taka nasycona, soczysta, o wiele cięższa, ale dalej bardzo miękka. niesamowicie mu jej zazdroszczę, niestety to za duży oversize jak na moje standardy, ech. niestety, musisz macać na żywo albo odsyłać, wyprawiony zamsz zamszowi nierówny, buty
@interpenetrate: teraz foto nie wyjdzie, bo ciemnica, jutro ci mogę podesłać, a marka to jakaś turbo wyntydż a&s co, miałam w zeszłą jesień obsesje na punkcie takiej zamszowej bombery camelowej, a ja chodzę do lumpów po skóry - tak się ostatnio trafiła czarna Korsa ^^. jakbyś był z Krakowa, a nie chciało ci się szukać po randomowych lumpach, to znam jeden, który ma strefę outlet i ma same markowe, półka średnie
@interpenetrate: a proszę bardzo, te dwie moje znalazłam w głupiej (bo normalnie z innymi rzeczami jej nie lubię), lumpowej sieciówce biga, i to jeszcze były na wagę, kosztowały po jakieś 20 zeta :) jakbyś był w tygodniu i chciał namiary na dobre lody i kurtki w Hucie, to dawaj znaki ^^ (chociaż nie wiem jak z asortymentem tam teraz, byłam tam ostatnio z miesiąc temu i się zastanawiałam nad kurtką Bossa