Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Usuniete znamie, usuneli mi kilka, w sumie to nie wszystkie widze dokładnie ale inne wygladaja lepiej.

Ta rana sie goi czy bardziej zakaza? Jedyna ktora mnie boli, glownie jak leci z niej to zolte, zmieniam oplaster i na jakis czas jest spoko. Psikam octaniseptem tylko, wycieram dookoła nadmiar i naklejam inny plaster.

4 dni(ponad 4 doby) od zabiegu.

#medycyna #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_1657320169FEe1nLvA4Ss2xydwL8xDFO.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wfyokyga: nie
@Katiee: czym przemywać, alkohol nie bo denaturyzuje bialka czy ok bo "dezynfekuje". I lekar mi mowil ze jak sie zrobi strup to zeby nie nawadniac, to staram sie nie pezesadzac z woda xd nawet kleju z popezednich plastrow nie usuwam.
@NewBlueSky: Zdezynfekuj i zasyp proszkiem.

Ranę trzeba regularnie wietrzyć, nie możesz jej zanieczyszczać i powinieneś ją osłaniać np. na noc. Musisz regularnie ją dezynfekować i zmieniać opatrunki dopóki nie pojawi się strup. Później musisz pilnować żeby go przypadkiem nie zdrapać. A jak zacznie odpadać sam to po problemie, zostanie tylko blizna.

Ranę na wszelki wypadek spryskałbym też sprayem Neomycyna lub Oxycort, ale częstość stosowania i preparat powinieneś omówić z lekarzem,
Pobierz
źródło: comment_1657320345r89bQLlp3Auauw749c4K7J.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojestmultikonto: @Katiee: octenisept mam w areozolu. Ogolnie poszedlem zobaczyc czycto sie wyplukuje. I to jest bardziej stale, dotknalem tez palcem ale nie grzebalem i nic sie mi do palca jie przylepiło. Bolec tez nie bolalo przy dotyku. Jedynie lekkie pieczenie bylo czuc jak psiknalem octeniseptem i nakleilem plaster (pewnie cos sie ruszylo i troche sie wylalo)