Wpis z mikrobloga

@pdpacek: jeżeli drukujesz pla to przyklej do stołu arkusz PEI i żadne kleje czy inne mocniejsze grzania stołu nie będą ci potrzebne. Ja mam u siebie na szkle i stół ma stałe 60 stopni a wydruk odchodzi dopiero jak ostygnie
@ItsyBitsyPajonk: Prawda xD To nie są drukarki, których można używać prosto po wyjęciu z pudła, bo trzeba w nich połowię rzeczy wymienić już na starcie zaczynając od extrudera na bowden tube kończąc xD. Ostatnio odkryłem, że moje problemy z zawieszającym się bl touch są spowodowane #!$%@? uziemieniem gniazda na płytce w wersji 4.2.2 do endera 3 i muszę do niej wlutować rezystor aby to naprawić xD
@pdpacek: no do ABS to raczej potrzebujesz obudowy - może być nawet z kartonu, żeby się wydruk nie stygł za szybko i kurczył, a wtedy odchodzi od stołu. Widzialem też jakąś tanią opcje na taki koc termoizolacyjny co strażacy czasem po wypdkach dają, albo na bogatości z plexy

PLA, albo PETG - ja się zakochałem w PETG, to taki pośrednik między PLA a ABSem. Jak dla mnie łatwość druku z PLA,
Odkleja mi się wydruk od stołu w #ender3 v2 z CR touch.

Jak sobie z tym radzicie ?


@pdpacek:

ABS od spectrum.


@pdpacek:

Ja czekam, az w mieszkaniu mam 40 stopni... wtedy mozna zaczac myslec nad drukowaniem ABSu na otwartej drukarce ;)

Mozesz tez wsadzic drukarke do piekarnika i wlaczyc pieczenie na 50 stopni... wowczas nie wyciagajac drukarki z piekarnika, mozna drukowac ABSem :)))
@pdpacek:

drukuj petg jak potrzebujesz czegos wytrzymalszego na temperature, albo buduj komore (nie bedzie duzo lepiej, ale jednak bedzie).

PS mam nadzieje, ze chociaz kupiles "Smart ABS", a nie zwykly "ABS" od spectrum, bo zwykly to nawet na zamknietej komorze potrafi byc wyzwaniem :D
@sylwek2k: tak mam smart filament ABS (jak to brzmi () )

spróbuje sztuczki z obudową

i zamówie PLA - na ramie robota powinno być ok, chociaż liczyłem na wytrzymałość ABSu