Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie sprowadzania przez Copart, kupiłem Priusa 3 z USA jednak auto nie przyjechało w takim stanie jakim powinno. Opis w załączniku, natomiast auto przyjechało bez kluczyków - kradzież w transporcie w USA lub porcie, bateria hybrydowa rozładowana na maksa różnica w napięciach 3,5V czyli śmietnik przez co auto nawet nie odpala i nie jestem w stanie stwierdzić czy coś jeszcze nie jest uszkodzone, akumulator 12V równiez rozładowany do 3V więc także śmietnik. W związku z tym muszę wymienić baterię hybrydową lub zregenerować. Czy jest w ogóle opcja domagania się jakiejś rekompensaty od domu aukcyjnego za niezgodność z opisem? Jak rozumiec puste luki zamiast opisu? Czy temat jest po mojej stronie jak i ryzyko kupna auta i nie mam nawet co próbować?

#pytanie #samochody #motoryzacja #usa #copart #iaai
jednakenergetyk - Cześć, mam pytanie odnośnie sprowadzania przez Copart, kupiłem Priu...

źródło: comment_165729560363HntiCxODNTuAa8miajmX.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bateria hybrydowa rozładowana na maksa różnica w napięciach 3,5V czyli śmietnik przez co auto nawet nie odpala i nie jestem w stanie stwierdzić czy coś jeszcze nie jest uszkodzone, akumulator 12V równiez rozładowany do 3V więc także śmietnik.


@jednakenergetyk: można to skwitować tylko krótkim xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jednakenergetyk: Kupując hybryde z stanów trzeba mieć to w głowie, że auto mogło stać kilka miesięcy i kakalkulować regenerację. Nie wiem jak kwestia kluczyków czy to nie sprawa firm przewozowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@jednakenergetyk Z kluczykiem to nic nie zrobisz. Akurat gadałem w ten weekend z typem co ściągał z usa. W usa miał być kluczyk, potem w de już nie było i nic nie zrobisz z tym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jednakenergetyk: Było Run&Drive? Jak na moje to też w transporcie ktoś mógł dać na N by był luz, a niestety wtedy napęd nie może doładować baterii. Odpalili pewnie z startera, dlatego tak 12v rozładowane a trakcyjna to jak mówię.
  • Odpowiedz
@adrjenq: nie weryfikowałem gdyż auto wydawało się jeżdzące według firmy która ogarniała mi sprowadzanie, zastanawiają mnie jedynie te puste luki w miejscach gdzie powinno być czy auto jeździ lub nie, na innych aukcjach czegoś takiego nie ma... Ogólnie przeboleje te 6k za baterie ale wolałbym coś wyrwać od nich...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jednakenergetyk: ja mam wyrobione swoje zdanie o tych firmach zajmujących sie pośrednictwem w licytowaniu na aukcjach USA. Zawsze trzeba weryfikować pojazdy w swoich źródłach
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: Niestety nic nie ugrasz, zdjęcia są robione zanim jest samochód wystawiony na licytację, potem pełno ludzi się przez plac przewija, więc trzeba się liczyć że ktoś zostawi otwarte okno, dach, a w najgorszym wypadku zniknie poduszka powietrzna z kierownicy.
  • Odpowiedz