Wpis z mikrobloga

@Man1ek: nie rozumiem dobrze tego ostatniego? ale moze zrob wirtualny pulpit na ubu i po prostu na lapku odpalisz sesje i bedziesz mogl sterowac normalnie desktopem potem? o to chodzilo?
  • Odpowiedz
@porque: Wiem, że mogę stworzyć wirtualny pulpit przez RDP w Win i obsługiwać sobie po sieci. Ale chodzi mi teraz o sytuacje hipotetyczną: wyłączają prąd i muszę uruchomić desktopa ponownie ( pamiętajmy że nie mam monitora) po ponownym uruchomieniu jestem w stanie ponownie się połączyć z desktopem ? Nie muszę nic klikać, potwierdzać itp ?
  • Odpowiedz
@Man1ek: teamviever sie uruchamia z systemem, nie pamietam tylko czy nie potrzeba autoryzacji :) ale normlanie przy ubu mozesz ustawic, zeby akceptowal z danego np kompa zawsze po wpisaniu hasla i nie bedzie pytal sie o potwierdzenie, wiec po braku pradu wlaczasz normlanie i powinno cykac :)
  • Odpowiedz
@Man1ek: to wszystko jest w ustawieniach jak sie nie myle, bo np w win ja mialem bez akceptacji, nie wiem jak to w sumie w w7 ale w ubu jak sie bawilem to jak pamietam sie da bez akceptacji :) no i nie mowiac ze ja z telefonu sie podlaczalem do kompa i nie potrzebowalem zadnych autoryzacji :) do w7, ubu, maca
  • Odpowiedz
@Man1ek: Nie rozumiem. Przecież teamviewer nie nagrywa Ci monitora i nie przekazuje dalej tylko pokazuje Ci to, co widziałbyś na monitorze. Z klawiaturą i myszką jest to samo :F

A z uruchomieniem raczej nie powinno być problemu, dajesz mu, że przy każdym starcie ma się uruchamiać i tyle.

By się połączyć masz 2 możliwości: Albo za potwierdzeniem na desktopie albo za pomocą hasła i wtedy nie wymaga potwierdzenia.(Przed chwilą sprawdziłem
  • Odpowiedz
@porque: (#) Teraz podłączenie się z telefonu do komputera to nie jest żaden problem. Systemy są inne niż były kilka/naście lat temu i nawet osoba mało ogarniająca daje radę ;)

Nie wiem tylko jak jest przy teamviewer'ze z hasłem, bo nie wiem czy jest generowane nowe przy uruchomieniu czy jest stałe, ale jeżeli nie da się tego ustawić to można zawsze zrobić coś, co wyśle po komunikacji to hasło ;)
  • Odpowiedz
@Man1ek: (#) Tak, to jest do zrobienia i jest banalne :>

Nie wiem jak wygląda logowanie, czy teamviewer już działa przed ekranem logowania czy dopiero po, jeżeli tak to nie wiem czy jest możliwość logowania się(na 100% jest, ale jeszcze nie wiem jak to zrobić) na konto na desktopie. Najwyżej nie będzie zabezpieczony hasłem...
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: ale jak mowie, w ubu ustawic autologowanie i bylo by po problemie a shh czy inne zdalnepulpity zostawic aktywne w razie w, jakby cos sie skrzanilo, ale autologowanie chyba bylo by w tym przypadku najprostrze i najlatwiejsze i najlepsza opcja imho, bez kombinacji i wtedy juz z gorki :) logownaie do tv i tyle :D
  • Odpowiedz