Wpis z mikrobloga

@maggotbrain15: tak, np umbrel instalujesz na RPI lub na lapku z linuxem, pobierasz blockchain i już. Jest niby open source ale z nowym update może być tak jak decentralizacja napisał. DEV ma ciśnienie żeby zrobić z tego takie narzędzie z wieloma możliwościami dla domu? a węzeł i LN to tylko dodatek jako apka ale od tego zaczął umbrel.

Coś co jest lepsze ale trzeba porządnie skonfigurować to https://www.wykop.pl/wpis/66482141/niezly-samouczek-jak-zainstalowac-serwer-dostepny-/
Test takich przykładów
@plaisant: dzięki za wyjaśnienie, dużo osób mówi ostatnio o tym umbrelu, ale wiadomo zawsze lepiej samemu zrobić od zera na czystym debianie. A z LN to ja jestem ciemna masa i muszę podziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapisałem sobie ten tutorial od Atariego
@dean_corso: ten umbrel? A to nie wiem, w życiu go nie używałem i raczej nie zamierzam, choć wątpię żeby nie dało się wyłączyć tora. To przecież nie jest whonix czy tails. Zresztą jak ktoś cierpliwy to poczeka ( ͡° ͜ʖ ͡°), tylko szkoda tora zajmować na takie rzeczy
@Ernest_: jakim cudem to bedzie dzialao na raspberry pi? ja chcialam odpalic nextclouda na dockerze na moim m6600 to obciazenie poszlo prawie w 100 procent. xD

btw, jest cos nie hajpwanego co bedzie w cenie tych mikrokomputetrów?

bo blackfriday jest i mialam to na swojej do it list, ze zrobie sobie uciekczke od ekosystemu googla.