Wpis z mikrobloga

@malinq: Jedyną osobą która nie umie czytać ze zrozumieniem i liczyć jesteś ty. Liczba 98.3% to nie liczba męskich sprawców gwałtów w taksówkach (czyli nie, 1.7% to nie liczba kobiet-sprawczyń gwałtów w Uberze czy Bolcie), ale ogólna liczba męskich sprawców przestępstw seksualnych w Unii Europejskiej (według danych z USA, mężczyźni są sprawcami w 99% spraw gwałtu i molestowania). W żadnej sprawie gwałtu czy molestowania w taksówce sprawczynią nie była kobieta -
  • Odpowiedz
@Ethernit: No dobrze, zdiagnozowaliśmy problem i wiemy, co mogłoby go rozwiązać. A dopóki się go nie rozwiąże, to co jest złego w rozwiązaniu, które pozwoli kobietom czuć się bezpieczniej? Przecież nikt tu do żadnego wora nie wrzuca. Nie chodzi tu też o feminizm, tylko o poprawienie komfortu psychicznego. Zresztą jak dla mnie takie rozwiązanie jest spoko niezależnie od tego, jakie narodowości jeżdżą taksówkami. Gdybym sam był kierowcą, to wcale by mnie
  • Odpowiedz
Kobiety boją się molestowania czy gwałtu, bo takie przypadki się już zdarzyły i chcą się czuć bezpieczniej, mając za kierowcę kobietę - chore seksistowskie pomysły xD


@Shawnee: tyle że proporcja płci gwałcicieli to nie jest prawdopodobieństwo gwałtu w taksówce przez osobę płci męskiej i Wasze emocje są bezpodstawne i nielogiczne. Nie znalazłem niestety danych dla Polski ale intuicyjnie chyba się zgodzimy, że prawdopodobienstwo gwałtu jest porownywalne z wypadkiem na drodze tej
  • Odpowiedz
prawdopodobienstwo gwałtu jest porownywalne z wypadkiem na drodze tej taksówki


@cecyl: Ale wiesz, że nie musi być beniz into vagina, żeby kobieta miała prawo czuć się zagrożona?
  • Odpowiedz
@Clermont: no to molestowanie, pewnie zdarza się częściej ale też pewnie w granicach 2-3x prawdopodobieństwa wypadku. Nie ma nawet odpowiednich statystyk byście czuły się zagrożone. Wiem, że w mediach się pisze o gwałtach ale to nie powód do paniki. Media to tuba, która sensacją ma zarobić na reklamach i w tym celu ją podsycają.

Edit:
Prawo do emocji rzecz jasna każdy ma.
  • Odpowiedz
@Clermont: w ogóle to bronisz kampanii marketingowej samego bolta, która ma przyciągnąć kobiety xD pewnie im w statystykach wyszło, że rzadziej korzystają z ich usług.
  • Odpowiedz
@cecyl: Nawet nie zwróciłem uwagi, czy to Bolt czy Uber. Wypowiadam się na ten temat, bo akurat ostatnio parę razy przewijał się w rozmowach ze znajomymi i spotkaniach towarzyskich i zrozumiałem skalę problemu. A czy jakieś feminazistki się pod to podpinają i dorabiają ideologię o walce płci, to mnie nie obchodzi - sam pomysł uważam za dobry, a temat za ważny.
  • Odpowiedz