Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie rezerwacji #booking w związku z coraz częstszym odwoływaniem lotów przez linie lotnicze #wizzair #ryanair. Mam zarezerwowany apartament w #chorwacja ,za który można zapłacić jedynie gotówką na miejscu. Obiekt nie pobiera żadnej przedpłaty z karty podłączonej do bookingu. Czy wie ktoś jak to wygląda w sytuacji nie dotarcia na miejsce? Czy będę musiał tę płatność uregulować? Normalnie to kwota rezerwacji lub jej część byłaby już pobrana z mojego konta i bym tego nie odzyskał. A jak to wygląda w przypadku płatności gotówką? #podroze #wakacje
  • 9
@Masterenko: podejrzewam ze nijak, masz informacje o mozliwosci bezplatnego odwolania rezerwacji?
Zazwyczaj cos okreslaja czas w jakim mozna to zrobic. Ale jesli platnosc tylko gotowka to pewnie sie z tym licza,
jak nie Ty to ktos inny, spokojna glowa.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@swiniakstatysta Teoretycznie rezerwacja bezzwrotna, ale jak może być taka gdy jeszcze żadnej płatności nie było i do samego przyjazdu nie będzie ¯_(ツ)_/¯. Po prostu się zastanawiam jakie mogą być tego konsekwencje. Ban na bookingu czy pomachanie paluszkiem? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Wydaje mi sie ze nic nie bedzie, jak bedziesz mial odpieta karte albo zablokowane transakcje to juz napewno.
Hotel musial by sie pewnie z tym bujac, a nie sadze zeby mieli czas na to. Ale to tylko moje domysly
Normalnie to kwota rezerwacji lub jej część byłaby już pobrana z mojego konta i bym tego nie odzyskał.


@Masterenko: Nie do końca. W zeszłym roku w zeszłym roku leciałem do Grecji i przez pomyłkę podczas przeglądania ofert zarezerwowałem nie ten hotel co trzeba. Jak wszedłem na street view i zobaczyłem gdzie ten hotel się znajduje to powiedziałem sobie, że wolę stracić hajs niż tam spać xd. Oferta była oczywiście bezzwrotna i
@lgc89 Najgorsze jest to że ciągle widzę jakieś posty jak ludzie dowiadują się o odwołanym locie kilka lub kilkanaście godzin przed wylotem, a wtedy to jest już późno na odwoływanie rezerwacji i wynajmujący może nie chcieć tak łatwo odpuścić
@Masterenko Z postami w necie jest tak, że głównie piszą je Ci co są #!$%@?. Wejdź sobie na flightradar24, wpisz w wyszukiwarkę numer lotu i zobaczysz chyba starty z ostatnich 7 dni. Masz tam status każdego lotu i zobacz czy coś odwołali. zawsze to jakos oszacujesz czy na tym kierunku sa opoznienia tj. problemy operacyjne. W tym roku jest jak jest ale nakręcać się nie ma poco bo szkoda nerwów