Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97 ale to jest tylko twoje subiektywne zdanie, że gdzie jest teren zabudowany a powinien być niezabudowany. Prawo nie jest idealne i nigdy nie będzie, ale albo wszyscy się na drogach stosujemy do niego, albo to inaczej nie ma sensu. Jedna osoba uzna sobie, że tu można jechać 90, druga 120, trzecia 60, po to jest prawo. Ja sobie mogę, uznać, że stosowanie do sygnalizacji świetlnej jest idiotyczne, bo sam lepiej wiem
"Wzrasta poparcie rządu Ukrainy dla parlamentarnej inicjatywy ułatwienia dostępu do broni palnej. Warunki wojenne zwiększyły znaczenie prawa ludności cywilnej do samoobrony. Władze wskazują, że rozdanie w pierwszych dniach agresji dużej ilości broni nie wpłynęło na pogorszenie stanu bezpieczeństwa wewnętrznego i nie odnotowano wzrostu liczby przestępstw z użyciem broni palnej"


@wygolony_libek-97: Zdaje się, że jest istotna różnica między wolnym dostępem do broni w czasach pokoju i wolnym dostępnem do broni w czasach
Ludzie jak będą chcieli się zabijać to nic i tak ich nie powstrzyma


@Positano1: No tak tylko po co im to ułatwiać? Żeby zabić kogoś maczetą musisz do niego podejść, bronią możesz zabić z dużej odległości. Jako ofiara masz najmniejsze szanse obrony gdy ktoś ma broń. Zresztą zabić można kogoś także gołymi rękami, jednak będzie to milion razy trudniejsze niż bronią. Broń to najłatwiejsze narzędzie żeby kogoś zabić.
@pansmek No właśnie demokrację to masz w Szwajcarii bo tam masz referendum, u nasz co najwyżej możesz sobie wybrać władzę i potem ruchają cię jak chcą. Zresztą jakie masz poparcie dla broni w Polsce? Jeżeli zrobimy referendum w sprawie łagodnego prawa do posiadania broni w Polsce, i większość będzie za, no to okej muszę to uznać i uszanować. Przecież gdyby broń była używana tylko i wyłącznie do obrony własnej to niebyloby nawet