Wpis z mikrobloga

  • 0
#emigracja #niemcy #pracazagranica #holandia #belgia #anglia #wielkabrytania

Halo koledzy. Ten #!$%@? (polska) będzie bez dna, wszystko będzie tu #!$%@?. Jak zabrać sie porządnie za emigracje? Jakieś porady od osób które przeżyły jakieś wpadki bo czegoś nie zrobiły i miały później problemy? Czego unikać? Na co zwracać uwagę? Język niemiecki nie jest mi znany. Znam angielski całkiem ok. W Polsce zajmuje się praca przy elektronice, pisze programy do AOI, ogarniam machiny do p&p, lutowanie wszystkim i wszystkiego co jest możliwe od rezystorów po bga za tysiące monet. Są jakieś firmy które przyjmują takich ludzi jak ja tylko ze znajomością angielskiego? Dodam że nie chce tam pracować za 2000ojro. Bliżej 3niech już będzie na początek, przynajmniej pierwsze półrocze.
  • 23
  • Odpowiedz
@zinq: Powiem tak na starcie. W Niemczech nie ma tak dużego rozwarstwienia społecznego jak np. w Polsce przez co 3k euro na czysto zarabia naprawdę garstka fachowców, po drugie bez niemieckiego w Niemczech to jak bez polskiego w Polsce - nie dogadasz się, choćbyś był nativem z USA i angielski znał perfekt to nikogo to raczej nie obchodzi, masz umieć niemiecki.
  • Odpowiedz
@s---k: No powiem Ci, że do tej pory mnie gryzie trochę to, bo mogę śmiało powiedzieć, że jestem młody i niedoświadczony i nie wiem co mam zrobić. Rodzinka siedzi za granicą i mówili, żebym jak najszybciej uciekał po studiach, ale... Dostałem ofertę pracy w polsce według mnie typu "trafia sie raz w zyciu" i chcę spróbować (tylko bardzo słaba pensja).
  • Odpowiedz