Wpis z mikrobloga

#!$%@?, przejechałem pierwszy wyścig 100%, od lat się bawie w to gówno i nigdy mi się nie chciało tego robić.
Dziś z racji awarii tej #!$%@? gry (dzięki Origin za #!$%@? do śmieci mojego zapisu) w trakcie pobierania mogłem pojechać GP Bahrainu, więc pomyślałem, że skoro jeszcze z 40 minut będzie się pobierać to co mi szkodzi. Ustawiłem pełny wyścig + sprint.
W Sprincie niestety DNF, ale nie byłem pierwszy więc bajera startowałem z P19 i to #!$%@? wygrałem, #!$%@? 57 okrążeń jako Checo, strategia na dwa pit-stopy mi idealnie oddała (Verstappenowi mniej bo tylko P4) ale poszło jak złoto i to bez żadnego SC, 2s przewagi nad Sainzem na hardach.
Fajne ściganko, boty miło się zachowują choć debile z Codemasters oczywiście nie podumali i agresja jest nawet u zdublowanych, najpierw cie przepuszcza a potem robi dive bombę w T1.
Ale fizycznie to ostry wycisk przy moim setupie, kręgosłup #!$%@? a dupy nie czuje jak Hamilton (P13) po Baku.

#f1 #f122 #f12021
  • 14
  • Odpowiedz
@cohontes: Kierownica zamontowana do własnoręcznie zrobionej dostawki do biurka i zwykłe krzesło obrotowe, pedały nie zamocowane do ziemi tylko leżące na panelach z podkładką zrobioną z piankowego dywaniku łazienkowego, żeby się mniej ślizgały.
Żeby dobrze i czule operować pedałami muszę siedzieć tak jakbym w kubełku siedział więc praktycznie styk z krzesłem mam tylko kością ogonową przez co łamie mi kręgosłup dłuższa jazda. W innych tytułach nie jest to problemem, ale do
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: Mam równą podłogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Krzesło jest dość masywne a jak trzymasz się kierownicy to się nie obrócisz przecież.
Gorzej z odjeżdżaniem, na poprzednim fotelu nie dało rady jeździć więc opatentowałem krzesło ogrodowe rozkładane, więc mogłem sobie lepszą pozycję przybrać, ale za nisko siedziałem i było to niewygodne. Nowe krzesło mam na tyle ciężkie że przezwycięża sprężystość pedałów.
  • Odpowiedz
@Czesuafff96: Odkryłem kilka rzeczy co do naszej rozmowy o startach. Pierwsze to liniowość pedałów na 25 musiałem ustawić a drugie to cholernie różnią się bolidy.
Ferrari czy RBR to jak przyssane do ziemi są, natomiast Alpha Tauri jeździ się gorzej niż w F2.
  • Odpowiedz
@Tasde: ja w f1 2021 przjechałem monze 100% wyścigu, na 100AI, wycisk bardzo fajny, choc na moim logitechu moze nie ma jakis wielkich wrażeń jednak dupa faktycznie bolała. Szkoda, że przy dobrym setupie auta, w połowie na prostej startowej jechałem slalomem bo boty były tak daleko, że nawet w takim sposób mnie nie doganiali. Ogrywając 10h testplayu na Ea Play, zobaczyłem, ze jest o wiele ciekawiej takie rzeczy robić. Teraz tylko
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: Mam Wheel Stand Pro i jestem mega zadowolony a gram na panelach. Także polecam.

@Tasde Liniowosc to podstawa w ustawieniach tym bardziej jeśli nie ma się load cell ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do startów to jeździłem Ferrari i Rbr i startowało się normalnie. Być może jest tak jak mówisz że w midfieldzie gorzej się klei
  • Odpowiedz
@Czesuafff96: Ogólnie midlefield to straszne gówno w tej części, zwłaszcza w karierze gdzie masz jeszcze element rozwoju bolidu. Próbowałem McLarenem jeździć, Alpin, Alpha Tauri i się jeździ jak na szpilkach, nawet na softach spinuje jak #!$%@?. RBR czy Ferrari to zupełnie inna liga.
Czy ten stand będzie pasował do Thrustmastera TMX? Bo w opisach widzę, że do Logitechów się nadaje, ale nie wiem jakie one mają montaże.
  • Odpowiedz
@Tasde: Ogolnie mam wrażenie że bolid na pewno jest bardziej czuły na gaz w tej części względem poprzednich, ale z kolei zakręty można o wiele lepiej pokonywać.

Tak pasuje, sam mam TMX’a.
  • Odpowiedz
@Tasde: Ja mam z kolei wrażenie, że dublowani za bardzo poświęcają swoje wyścigi ze zjeżdżaniem od razu po zbliżeniu się do nich. Fajnie byłoby gdyby czasami nie puszczali przez kilka zakrętów i dostawali za to kary - byłaby lepsza imersja.
  • Odpowiedz