Wpis z mikrobloga

Siema,

Zostałem wezwany na policję w charakterze świadka w sprawie z art. 286kk (oszustwo). Na miejscu dowiedziałem się, że ktoś użył karty sim zarejestrowanej na moje dane do oszukiwania ludzi na olx'ie (wystawiał IPhone'a, którego nie wysyłał).

Zostałem zapytany o ten numer telefonu (zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie wiem czy ten nr tel. jest zarejestrowany na mnie, bo mam ich kilkaset w celu zwiekszenia szans na wylosowanie możliwości zakupu limitowanych par butów). Spisano mój numer IMEI z telefonu, zapytano mnie jeszcze o kilka numerów i sprawdzono czy nie mam ich w kontaktach lub w historii połączeń. Zapytano mnie jeszcze o jakieś nazwiska, które słyszałem pierwszy raz w życiu oraz zapytano mnie o to czy korzystam z portalu olx i z jakiego maila (odpowiedzialem zgodnie z prawdą).

Czy jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji lub jest mi w stanie powiedzieć czy coś mi grozi?
Dodam, że w czasie działalności oszusta przebywałem legalnie i pracowałem na terenie Malty (nie wiem czy ma to znaczenie). Z góry dzięki za informacje :))

#przestepczosc #policja #prawo #oszustwo #prawokarne
  • 13
Czy jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji lub jest mi w stanie powiedzieć czy coś mi grozi?


@Wojciechrempala: prowadziłem sprawy klientów, którzy byli w nieco podobnej sytuacji. Czy coś Ci grozi - zależy od tego jakie są jeszcze dowody w tej sprawie i co konkretnie świadczy na Twoją niekorzyść. Możliwe, że nie stanie się nic i Twój związek z tą sprawą zakończył się na tym przesłuchaniu. Aczkolwiek równie dobrze
@HienaCmentarna87: Adidas i Nike wypuszczają często parę butów w limitowanej serii, np 40k sztuk na Europe w związku z tym popyt przewyższa podaż i cena na rynku wtórnym jest wyższa niż u producenta podczas premiery. Podam przykładowe modele, które z reguły są warte więcej na rynku wtórnym niż u producenta:

Adidas Yeezy Slide
Adidas Yeezy Boost 350 v2
Adidas Foam Runner
Nike Dunk
Air Jordan 1
Air Jordan 4
Buty Nike