Wpis z mikrobloga

W jaki sposób nauczyć się niemieckiego na poziomie komunikatywnym (by móc porozumiewać się w pracy) jak najszybciej? Pisałem gimnazjalny z niemieckiego i 65% dostałem, ale potem przyszła szkoła średnia i mi się odechciało go uczyć.

Są jakieś mirki co mają fajny sposób na zespeedrunowanie niemieckiego?
Z językami nie mam problemu bo angielski mam między B2/C1.

#jezykniemiecki #niemiecki #jezykiobce #naukajezykow
  • 9
@Thome: Duolingo jest do niczego. Kucie słów w oparciu o te same zdania do tłumaczenia mija się z celem. Więcej tam jest wodotrysków mających za zadanie zatrzymać użytkownika na portalu niż rzeczywistej nauki. Zdecydowanie odradzam.

@janachwile123 Przede wszystkim rozmawiaj po niemiecku z internautami, oglądaj filmy w oryginale, czytaj jak najwięcej po niemiecku, od serwisów informacyjnych po artykuły na Wikipedii. To podstawa. Dodatkowo skombinuj sobie jakiś podręcznik do gramatyki (polecam Wielką Gramatykę
@janachwile123: ja tylko dodam, że samo czytanie w języku, słuchanie w nim i inne takie praktycznie nic nie dają, jeśli 90% pracy to nie jest faktyczna nauka.

źródło: kilkanaście lat czytałem po angielsku wszystko co się dało i dalej gówno umiałem, kilka miesięcy nauki słówek i gramatyki dało mi więcej, niż te kilkanaście lat.
@janachwile123: jak znasz ang na B2/C1 to wiesz co jest ważne w komunikacji. Naucz się budować proste zdania z być, mieć, robić, iść itp. w różnych czasach i formach: oznajmienie, pytanie a później je rozszerzaj o słownictwo typu: Jestem w pracy, na stanowisku, w domu, w samochodzie, na poczcie, u lekarza. Na początek buduj zdania w kierunku tego czego najpilniej potrzebujesz. W sumie tak wygląda początkowa nauka każdego języka. Polecam w