Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #lewica #logikarozowychpaskow

Panowie i Panie właśnie dowiedziałem się od kobiety że mam "white privilage". Mam 500 euro na koncie, kredyt do spłacenia i pracuje w restauracji w Finlandii w której większość kierowników zmian i manager są kolorowi, codziennie przyjmuje ich polecenia. Oznajmiono mi że urodziłem się z pozycją władzy i przywilejem że nikt mnie nei dyskryminuje. Także jakbyście chcieli wypowiedziec wojnę Rosji, dostać zwolnienie z podatku czy coś, walcie do mnie śmiało, nie wiedziałem ze mam władzę.
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@era347: Jak pracowałem w Holandii w biurze to miałem podobny przypadek. Moje koleżanki z open space próbowały mnie uświadomić o mojej toksycznej męskości, jednak dość szybko się uspokoiły (po wykonaniu typowego polskiego uśmiechu jakoś dalej nie chciały gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Wydaje mi się, że takich ludzi trzeba olewać, oni żyją tym, że mogą się z kimś pokłócić. Najlepiej powiedzieć, że nie jest się zainteresowanym politykom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@GhorgorBej: @JimNH777:

Mi chodzi o to, że wielu ludzi, zwłaszcza na zachodzie mówi i myśli Marksem, jego dialektyką podświadomie. I to jest proces nieodwracalny, prowadzący do konfliktów.

Sam spor polityczny w naszym państwie to esencja materializmu dialektycznego, gdzie prawda odgrywa marginalną rolę.

A w USA faktycznie ma on rozmiary największe. Jeszcze się okaże że ZSRR zimna wojnę wygra z perspektywy historyków XXII wieku


Celnie. Nie wiem czy znacie Juriego Bezmenowa,
szpongiel - @GhorgorBej: @JimNH777:
Mi chodzi o to, że wielu ludzi, zwłaszcza na zach...
  • Odpowiedz
Zobacz sobie jakie były oryginalne wartości w chrześcijaństwie, a jakie są w katolicyzmie.


@szpongiel: nie chce mi się w tym wątku kłócić na temat religii. Ale to zdanie jest błędne. To chrześcijaństwo wywodzi się z katolicyzmu ujmując w skrócie myślowym. Katolicyzm jest kontynuacją pierwotnego chrześcijaństwa, a reszta to odłamy katolicyzmu lub odłamy odłamów. Nawet kościół sw Tomasza w Indiach jest spójny z katolickim, choć niecały.

Co do spowiedzi, protestanci powiedzą tak
  • Odpowiedz
@GhorgorBej: mało mnie interesują detale dotyczące dogmatów konkretnej wiary. Może nie potrzebnie nawet podałem te przykłady, bo się teraz na nich skupiasz. Chodzi zaś o to, że religia nie jest stała tylko ewoluuje wraz ze społecznością jej wyznawców. Te zmiany mogą być powolne, rozciągnięte nawet na wieki ale są. To, że gdy w którymś momencie zmiana jest na tyle duża, że następuje schizma i powstaje odłam pod nową nazwą nic tu
  • Odpowiedz
@szpongiel: podałeś dowody pod swoje tezy, to ja je poddałem je pod wątpliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Religia oczywiście zmienia się razem z ludźmi, jednak źródło i fundament pozostaje ten sam. Ewangelia i Biblia się nie zmieniły, zachowały strukturę i sens. Fundament katolicyzmu, czyli 10 przykazań i nauki Chrystusa pozostały niezmienne. Zmieniała się otoczka. Akcenty.

A w moim niedługim życiu ideologia imperialna zachodu zdążyła się zmienić kilka
  • Odpowiedz
lewicowy dogmat "white privilege" dotyczy zwykle tych najwyżej usytuowanych: prezesów, kierowników, dyrektorów. Zwykły robol nawet nie jest brany pod uwagę bo się go nie zauważa na codzień.


@Krasparov: z czego masa z nich wyglada tylko bialo ale tak naprawde pochodza z zymu
  • Odpowiedz
@era347: "white privilege" to wymysł amerykański który jest w miarę prawdziwy. I to mówię o tym że dopiero od około połowy wieku dwudziestego ludzie o innym kolorze niż biały mogli zacząć żyć w miarę równo w USA. Więc mówi o około 70 latach gdy twoja rodzina mogła w pełni i na równych prawach gromadzić dobra majątkowe. Więc jak ktoś jest biały i mógł to robić przez co najmniej dwa razy dłużej
  • Odpowiedz
@AnonNowak69: Kobieta która ze mną rozmawaiała to moja dziewczyna która jest Finką. Każda współczesna kobieta żyje amerykańskimi mediami, czy Finka czy Polka.
  • Odpowiedz