Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #lewica #logikarozowychpaskow

Panowie i Panie właśnie dowiedziałem się od kobiety że mam "white privilage". Mam 500 euro na koncie, kredyt do spłacenia i pracuje w restauracji w Finlandii w której większość kierowników zmian i manager są kolorowi, codziennie przyjmuje ich polecenia. Oznajmiono mi że urodziłem się z pozycją władzy i przywilejem że nikt mnie nei dyskryminuje. Także jakbyście chcieli wypowiedziec wojnę Rosji, dostać zwolnienie z podatku czy coś, walcie do mnie śmiało, nie wiedziałem ze mam władzę.
  • 49
@MSDS: To prawda, najlepsze jest to ze ona nie mogła mi jasno wytłumaczyć co to znaczy, definicja "white privilage", zmieniała się płynnie w trakcie rozmowy. Na koniec dowiedziałem się że nie rozumiem i nie widzę swojego przywileju bo jestem biały, dla mnie jest niewidzialny. Zupełnie jak w religii, nie widać, nie da się udowodnić, musisz uwierzyć. Nie żebym miał coś przeciwko pożytecznym religiom, sam jestem religijny.
@era347: Takie kobiety biorą pod uwagę same elity (0,5% facetów), nie biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość facetów nie należy do uprzywilejowanej grupy.

Na samą logikę, głównie w USA mówi się o systemowym rasizmie i "white privilege". Jak synowie rednecków z Alabamy mają mieć niby w życie łatwiej, są uprzywilejowani w stosunku do córek Obamy czy Harris?

Inny przykład: wojna na Ukrainie. Nasi politycy albo zwracali uwagę, że ukraińscy mężczyźni nielegalnie
Pobierz Roger_Casement - @era347: Takie kobiety biorą pod uwagę same elity (0,5% facetów), ni...
źródło: comment_1657097529OwNiVLnF35Itk585Iuw4GA.jpg
@Roger_Casement: Przykładem który podała jest fakt że przedsiębiorcy w Finlandii wolą zatrudniać osoby z fińsko brzmiącymi nazwiskami. Powiedziałem jej że uważam ze to normalne, każdy preferuje własną grupę, ja prędzej dam pracę Polakowi niż Amerykaninowi, Koreańczykowi czy innemu Szwedowi. Mam takie bzdety codziennie, mieszkamy razem dopiero 3 miesiące ale jesteśmy razem dwa lata ; P No ale nic z tego nie będzie, męczymy się tylko, ale to dygresja. Tak czy siak,
@era347: A to Twoja dziewczyna, myślałem, że jakaś laska z pracy/koleżanka, to jeszcze dałoby się wytrzymać, ale na codzień żyć z taką osobą, to może być problem. Gdzieś czytałem, że trwalsze związki są gdy partnerzy mają podobny światopogląd/religię i rasę, choć nie musi to być reguła, kiedyś na twitterze spotkałem się z komentarzem jakiegoś geja, który był republikaninem i ateistą, jego partner demokratą i chrześcijaninem, a w związku byli sporo czasu,
Gdy jej powiedziałem ze ja, zwykły robol, zarabiam mniej i jestem podwładnym kolorowych to na chwilę ja zatkało. Trochę nie wiedziała jaki program wgrać


@era347: to bez kitu jest jakaś głupia, bo tłumaczyłem te różnice paru osobom, z różnych stron świata i zwykle nie było problemu z załapaniem ¯\_(ツ)_/¯
@yourfatherdrunk Możliwe. Ale w takim razie 80 procent populacji tutaj są głupi, idąc tym tokiem rozumowania. Tu jest jedna słuszna wizja, jeden kierunek, jedna opinia, jedna narracja. W życiu nie widziałem tak zgodnego spoleczenstwa, a podrozowalem po kilku krajach.
@era347: Materializm dialektyczny wkładany mimowolnie podczas procesu edukacji daje takie efekty.

Wyrzucając że zdania logicznego prawdę jako pojęcie umiejscowione w rzeczywistosci, możesz wytworzyć nieskończenie wiele zdań logicznych wewnętrznie spójnych i prawdziwych.

Lecz ta prawda nie będzie miała nic wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością.

Tak się buduje utopię i niewolę.
@era347 dobrze, że nie mam takich problemów bo u mnie w kołchozie każdy jest równo trzymany za mordę i #!$%@? za minimalną, nie ważne czy pół dnia stoi i mu ślina kapie z gęby czy siedzi w biurze i klepie tabelki