Wpis z mikrobloga

@Zjem_Ci_nos: Mnie bardziej śmieszy to, że te stare pokolenie zostało całkowicie poniżone przez rozwój technologii i nie mogą się z tym pogodzić, dlatego tak potężnie wywyższają proste umiejętności, które nabyli przez całe życie i domagają się dla nich szacunku. Widzicie, kiedyś to wyglądało tak, że umiejętności zdobywało się empirycznie, jak miałeś rolniczą rodzinę, to dziadek miał za sobą o wiele więcej żniw i siewów, wiele różnych sytuacji z którymi się spotkał
  • Odpowiedz
  • 3
@Zjem_Ci_nos So true :(
Nawet sytuacja z dzisiaj, ale nie pierwsza tego typu - jestem po treningu, przebieram się w szatni, wchodzi taka 70+, bo zaraz zajęcia fitness senior i ani dzień dobry, ani część, ani pocałuj mnie w dupe
  • Odpowiedz
@kigna pracuje w miejscu gdzie się dużo staruchów kręci, Dzień dobry na wejściu usłyszysz od jednostek dosłownie.
Mam taką zasadę że dopóki ktoś mi nie odpowie to będę powtarzał dzień dobry aż zaskoczy, uwierz że czasem powtarzam prosto w twarz dzień dobry jakieś 4,5 razy i dostaje pytanie czy jestem normalny xD
Jednej babie powiedziałem że jak najbardziej, poprostu mnie wychowali i umiem się przywitać jak człowiek, to baba mnie zwyzywała od
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: @Zjem_Ci_nos: ktoś ułoży z grubsza profil psychologiczny takiej baby/chłopa? Strasznie mnie ciekawi co tam siedzi pod tymi kopułami, ale nie umiem sobie tego wyobrazić.

Pamietam jak kiedyś stara baba się na mnie wydarła w autobusie, że nie ustąpiłam miejsca jakiejś babce z dzieckiem (której swoją drogą nawet nie widziałam). Innym razem stara wydarła się na siedzącą babę w ciąży. Stara baba się drze, bo "tylko na chwilę" zaparkowała u
  • Odpowiedz
@kezioezio: cytując klasyka tamto pokolenie miało kręcenie wora w koszarach, wie jak działa szybkozłączka, czym się różni wiertarka z udarem od tej bez, ale zamkną zakład produkcji stalowych garnków czy innego #!$%@? i pojawia się problem znaleźć pracę. xD

Wielcy ludzie, którym należy bić pokłony bo mają niższe cyfry w PESELu, a nie znają żadnego języka, nastawienie zegara elektronicznego w kuchence gazowej, wykonanie płatności kartą lub załatwienie sprawy przez internet zamiast
  • Odpowiedz
@alexturner: i co gorsza to jest międzynarodowe! Sytuacja ze wczoraj (jedno z miast dawnego NRD). Babka przytrzymuje mi drzwi do domu (czyli niby miła). Mówię jej dzień dobry - cisza (ja: WTF?). Dziękuję za przytrzymanie drzwi - ona odpowiada proszę (czyli znowu miła). Już kolejny raz mi się to zdarza. Przecież można oszaleć. CZEMU STARE BABY NIE MÓWIĄ DZIEŃ DOBRY????
  • Odpowiedz
ktoś ułoży z grubsza profil psychologiczny takiej baby/chłopa? Strasznie mnie ciekawi co tam siedzi pod tymi kopułami, ale nie umiem sobie tego wyobrazić.


@dav44: To jest po prostu pokolenie wychowane od początku w komunie przez większość życia. Ludzie przedwojenni tak się nie zachowywali, tylko dziś to pokolenie wymiera.
  • Odpowiedz
@dav44
@kigna

Najciekawsze że to z reguły kobiety się nie witają, stare chłopy odpowiadają, są mniej kulturalni w rozmowie, szczególnie tacy 70+, ale kobiety 60+ stają się turbo wredne i roszczeniowe.

Takie wnioski wyciągam bo mam wglad w dowód osobisty tych osób i to one przychodzą do mnie w interesie więc wydaje mi się że to oni powinni być mili skoro czegoś ode mnie chcą.

Aczkolwiek wydaje mi się że będzie tylko
  • Odpowiedz
@Doctor_Pleasure
@Antybristler
@kezioezio
@MerytorycznieNiepoprawny

Bo patrzac na ogol, aktualnie seniorzy i seniorkibsa tak malo potrzebni jak nigdy w historii.
Kiedys umieralnosc byla wieksza, wiec jak ktos dozyl wieku podeszlego to co najmniej mial pewna pokore bo widzial smierc znajomych, a teraz? Jak ktos nie ma pecha albo nie zrobi durnoty to spokojnie emerytury dozyje. Tylko ze kiedys z wiekiem kumulowalo sie doswiadczenie, a teraz tak sie swiat zmienia ze ciezko opierac sie
  • Odpowiedz
@djtartini1: absolutnie racja. Mnie ciekawi dodatkowo, co konkretnie spowodowało ten brak kultury, brak spokoju, wredotę i wrzaski starych bab. Czy to była bieda, bezsensowne kolejki do sklepów po nic, ciągłe kombinowanie jak przetrwać? Dlatego baby stwierdziły, że tylko rozpychając się łokciami dostaną to czego chcą, bo grzeczna, spokojna prośba nie działa i jest dla frajerów. I że wszyscy chcą je wykorzystać, więc trzeba pierwszej zaatakować? Przecież to wręcz nieprawdopodobne jak Polska
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Śmieszą mnie te komentarze młodych, nieśmiertelnych, żyjących chwilą obecną. Też kiedyś będziecie starzy, niepotrzebni i wkurzający następne pokolenia. Spokojnie, przyjdzie wasz czas. Też was będą walić prądem i maczetami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kezioezio: Może i starzy ludzie nie mogą odnaleźć się w tutejszym świecie, ale wujek google też nie wziął tych informacji z dupy jednorożca. Wiedzę przekazywano z pokolenia na pokolenie, z ojca na
  • Odpowiedz
Śmieszą mnie te komentarze młodych, nieśmiertelnych, żyjących chwilą obecną. Też kiedyś będziecie starzy, niepotrzebni i wkurzający następne pokolenia.


@ManiacTeam: Zapewne tak będzie. Problem w tym, że w dzisiejszym świecie to się wyostrzyło jak chyba nigdy w historii. Zobacz sobie te różnice pokoleniowe, między statystycznym dziadkiem, a jego dziećmi, np rocznik 45 vs 70. A teraz zobacz, jaka jest różnica między dzisiejszym 50 latkiem (rocznik 70), a 20 latkiem (rocznik 00). To
  • Odpowiedz
@kezioezio: Masz świętą rację ale młode pokolenie same zapędza się w kozi róg, polegając wyłącznie na internecie. Wystarczy wyciągnąć wtyczkę i to pokolenie momentalnie stanie się warzywem. Co bardziej ogarnięci może dadzą sobie radę, ale większość będzie zagubiona niczym dzieci we mgle. Technologia jest dobra, ułatwia życie, ale dla młodego pokolenia stała lub staje się sensem życia a to rodzi pewne niebezpieczeństwa.
Zaś starsi, którzy nie żyli w dobie internetu lub
  • Odpowiedz