Wpis z mikrobloga

@Jaromiszcz: UOP wcale nie jest taki zły jak go malują, po pierwsze to masz L4, kodeks pracy chroni cię w przypadku gdybyś miał jakiś wypadek. Na b2b mogą rozwiązać od razu z tobą umowę, a na UOP nic ci nie mogą zrobić. Do tego na UOP jest KUP, firma dorzuci trochę stocka na którym jest tylko podatek belki i wychodzi w dobrych firmach z 30 koła na łapę, a jednocześnie
  • Odpowiedz
@YummyHubi: ale gdzie tu jest kombinacja? Kierowca ciężarówki na DG też przecież wrzuca w koszty ubrania ochronne i odblaskowe oraz obuwie specjalistyczne bo jest to wymagane przepisami np. BHP. Czemu kierowca motocykla nie może wrzucić zakupu odzieży wymaganej przepisami w koszta?
  • Odpowiedz
@galonim: bo w koszta prowadzenia DG wrzuca się to, co służy do osiągania przychodu, a wątek jest o programistami .Odzież motocyklowa programiście do osiągania przychodu nie służy, nie ważne jakich fikołków by tutaj nie zastosować (a słyszałem ich wiele). Podobnie jak konsola i TV programiście robiącemu webowke, albo wyjazd na wakacje z rodziną etc.
  • Odpowiedz
@AzbestowyRoman: Jeśli dojeżdża do pracy motocyklem to prawo jak najbardziej wymaga od niego zakupu takiej odzieży. Całe szczęście US nie może narzucić przedsiębiorcy środka transportu. Ja np dojeżdżam rowerem zakupionym na firmę w odzieży firmowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RapIArbuzy: co to znaczy że na b2b mogą od razu rozwiązać z tobą umowę a na uopie nie? W obu przypadkach masz okres wypowiedzenia który wynosi 1 miesiąc (w przypadku UOP po 3 latach - 3 msc, co niekoniecznie jest plusem przy próbach zmiany pracy).
  • Odpowiedz
@galonim: w przypadku odzieży motocyklowej jest ona traktowana jako wydatek na ochronę zdrowia a te nie wliczają sie jako koszt uzyskania przychodu. Kask można by było potraktować tak samo, ale przepisy go wymagają wiec już dużo łatwiej jest obronić wrzucenie go w koszty
  • Odpowiedz
@AzbestowyRoman: a jak dojeżdża motocyklem do pracy?

jak ludzie biorą paliwo na firme to nikogo to nie dziwi, mechanik też nie, części samochodowe też nie

czemu jak kupie nowe opony na firme to nikogo to nie zdziwi, ale kask na motocykl już jest "kombinowaniem"?
  • Odpowiedz
@galonim: o tym właśnie mówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) biedni programiści, musza dojeżdżać do pracy samochodem, motocyklem i rowerem jednocześnie, tyle uzasadnionych kosztów…

Spotkałem się z tym tyle razy, ze już nie chce mi się z tym dyskutować. Za to chętnie zobaczę orzeczenia US zgodnego z tymi tłumaczeniami na chłopski rozum.
  • Odpowiedz
@marcin99b: jeśli faktycznie to Twój główny środek transportu i ten kask odliczylbys tak jak opony, czyli tylko częściowo (jeśli na użytek prywatny) lub motocykla używał wyłącznie do dojazdów do pracy, to w zasadzie się z Tobą zgodzę. Jednak 100% przypadków przeze mnie spotkanych to były pojazdy używane głównie rekreacyjnie, czasem nawet niezdatne to każdy po drogach publicznych, a jednak wpisane w koszta
  • Odpowiedz