Wpis z mikrobloga

Matma aż taka ciężka? Przez lata technikum miałem wydupcone na naukę, wszystkie kartkówki / testy ściągane od ziomka z ławki - aż z perspektywy czasu głupio, że byłem takim debilem, no ale uczyłem się z Matemaksa może przez 3 tygodnie i nawet nie miałem myśli, że mogę podstawe #!$%@?ć. Co to za pokolenie nam rośnie? Przecież to najbardziej schematyczna matura jaka istnieje :o

#matura2022 #matura
Yakooo - Matma aż taka ciężka? Przez lata technikum miałem wydupcone na naukę, wszyst...

źródło: comment_165704204650NBzZhaZEFEvONxpbUafs.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Yakooo: Musisz zdac sobie sprawe, ze wiele ludzi idzie na zywiol, podam Ci to na moim przykladzie. W gimnazjum lecialem na dwojkach max trojkach z matmy, przez cale gimnazjum nie otworzylem zeszytu, zeby nawet zadanie domowe zrobic, poszedlem do zawodowki, tam matematyka, no hmm.. nauczyciel byl naprawde dobry, ale to byly dwie godziny w tygodniu i niewiele z nas w ogole go sluchalo, albo interesowalo sie tym co pisze na tablicy,
  • Odpowiedz
@imixiu: Chłopie o jakim umyśle ścisłym Ty mówisz. Matematyka na maturze, mówię tutaj o zadaniach matury podstawowej, to najbardziej schematyczna matura, jaka może istnieć. Ciągle powtarzają się te same zadania, których wystarczy nauczyć się na pamięć. Robisz zadanie z funkcją liniową dwa razy i wiesz jak to zrobić, naprawdę nie jest to nic co wymagałoby umysłu ścisłego. Umysł ścisły, to na uczelniach technicznych Ci się przyda, a nie na maturze z
  • Odpowiedz
@Yakooo: Kolego, ja dalem tylko przyklad, po prostu jedni to beda przyswajac bardzo szybko, nawet na samej jednej lekcji matematyki, a drugim zajmie to wiecej czasu :) Cos, co dla Ciebie jest super latwe i schematyczne, dla drugiej osoby bedzie ciezsze :) Jestem przekonany, ze cos co Tobie moze sprawiac w zyciu problem, to dla drugiej osoby bedzie to bulka z maslem.
Piszac umysl scisly i ze to sie ma lub
  • Odpowiedz
@imixiu: nie mam nawet w 5% umysłu ścisłego, gdy widzę wzory mój mózg dostaje laga i jestem właśnie przykładem, że do matury podstawowej naprawdę nie potrzeba niczego związanego z szybkim przyswajaniem wiedzy.

Większość zadań z rozwiązaniem i wytłumaczeniem można przedstawić w filmiku 60 sekundowym na tiktoku.
Wystarczy po prostu chociaż trochę chcieć i nie zakrywać się jakimiś wymówkami.

Całe życie w moim otoczeniu #!$%@? jak to matematyka rozszerzona nie jest ciężka.
  • Odpowiedz
@Yakooo: A przeczytales tez moj caly pierwszy post? :) Wiele ludzi podchodzi z bomby, nawet nie przegladajac arkuszy maturalnych, podchodza tak o, albo sie uda, albo sie nie uda. Do niczego nie jest im potrzebna, nic nie traca, ale napisac moga. To stad sie biora te statystyki. Tylko i wylacznie stad. Osobiscie uwazam, ze jesli bym chodzil 3 lata normalnie codziennie na lekcje matematyki, to uwazam, ze przez te 3 lata
  • Odpowiedz