Wpis z mikrobloga

Planuję zakup większego auta do ciągania przyczepy i wożenia b0mbelka.

Jestem zadeklarowanym przeciwnikiem SUV'ów bo dla mnie to szajs ale #rozowypasek się napaliła i chce ze mną przehandlować swoją Fiestę, którą kocham całym sobą, więc mogę mieć w domu takie auto, bylebym nie musiał nim za dużo jeździć.

Trafia do mnie argument z wożeniem bombelka, z ciąganiem przyczepy na wczasy. Dostęp do tylnej kanapy jest ok, wsadzanie dzieciaka do fotelika raczej git no i do bagażnika, choć nie wielkiego raczej to co minimum potrzebne upchnę. Pod maską jest dobry motor 2.1 CDI albo nawet i 3.0 CDI, który może być jednak trochę przerostem formy nad treścią, jako że osiągi 170 konnej wersji są OK. Benzynowych chyba w tym kraju się nie sprzedaje a szkoda, bo w sumie z dieslem mam złe doświadczenia i się trochę cykam. Bo wiecie - turbina, DPF, pompa wysokiego ciśnienia, wtryski i takie tam 'atrakcje", których w benzynach z tamtego okresu nie uświadczę.

Pytanie o to czy ktoś to ma. Widzę, że części eksploatacyjne nie są cholernie drogie, plus ja przy autach robię wszystko sam i mam do kogo zwrócić się o pomoc, więc elo. Jedyne co jest drogie to opony ale to nie problem - kupuje się je raz na długi czas.

Czy to się psuje? Czy to rdzewieje jak starsze Mercedesy? Jak skrzynia 7G-tronic? Jak zawieszenie?

#samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz ChickenDriver - Planuję zakup większego auta do ciągania przyczepy i wożenia b0mbelka...
źródło: comment_1657014556bdB8EWt7fyhStfoX2ZRyws.jpg
  • 17
@s---k: Taaak. Ciekawe w którym miejscu.

Benzynowe silniki w tym Mercedesie (M276 i M272) mają jedynie bezpośredni wtrysk. Nie mają turbosprężarek, DPF a pompa paliwa jest zatopiona w baku bo idzie pod niskim ciśnieniem.
@ChickenDriver: cecha. U mnie w 212 tak jest i też trochę się przestraszyłem, ale zacząłem czytać na forach, to ludzie przy przebiego 30-40k już na to narzekali. Robią jakieś adaptacje #!$%@? muje, ale po chwili znów się tak dzieje. Jak przesiadłem się z DSG na 7G, to myślałem, że ta skrzynia jest #!$%@?
@T3sla: Taaa ale Kombi w większości to trumnowozy, które są brzydkie i nudne a GLE się albo podoba albo obrzydza i to mi się podoba ;p Plus kombiaki są zwykle słabsze i nie będą ciągnęły mi przyczepy o masie 1000kg.