Wpis z mikrobloga

Ale mnie denerwuje ta reklama

Tępaki z #pis wiecie dlaczego nie mam dzieci?
Bo nie dostanę kredytu na mieszkanie
Bo inflacja wynosi prawie 16%
Bo za wynajem klitki płacę 2500 miesięcznie
Bo paliwo kosztuje prawie 8 PLN na litr

Bo mówiąc wprost, za chwilę nie będzie mnie stać na utrzymanie samego siebie, a co dopiero drugiego człowieka...

#gorzkiezale
#przegryw
#bekazpisu
#polska
Pobierz Vassy - Ale mnie denerwuje ta reklama

Tępaki z #pis wiecie dlaczego nie mam dzieci...
źródło: comment_1657012143ktDu4VykxvdPcFExjRJ8RL.jpg
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vassy:

Rozumiem przesłanie, tylko, że to, że ludzie nie decydują się na wiele dzieci nie jest wynikiem biedy, w wielu bogatszych krajach dzietność jest niższa, w wielu biedniejszych dużo wyższa.

Ludzie w gorszej biedzie żyli i robili wiele więcej dzieci, więc to nie to.

Wzrost średniego IQ, zmiana myślenia ludzi, większa autorefleksja, szeroka automatyzacja różnych czynności np w rolnictwie. Coraz mniej ludzi ma podejście typu zrobię sobie dużo dzieci to będzie
@Vassy: Tak to jest jak rząd interesuje się wszystkim innym, tylko nie prokreacją¯\_(ツ)_/¯ a wystarczy ulżyć w podatkach rodzicom. Jak masz jedno dziecko, to pit masz cyk 15%, jak masz dwójkę dzieci, cyk 10%, a jak masz 3 i więcej to płacisz 5% lub wcale. Niestety mamy taki świat, że logicznym jest nie posiadanie dzieci lub posiadanie ich w małej ilości. Jak zarabiasz mało to Cię nie stać, a jak dużo,
@Vassy: Za całą tą kampanie jest odpowiedzialna Fundacja Kornice założona przez Mateusza Kłoska - właściciela firmy Eko-Okna, jednego z najbogatszych Polaków. Wcześniej stali za kampanią antyaborcyjną. Ciekawe czy w jego fabryce okien wszyscy robotnicy na taśmie zarabiają tyle żeby mogli sobie pozwolić na utrzymywanie rodziny wielodzietnej? Nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChempyTuj: Nie, bo tutaj chodzi tylko o liczbę dzieci, a nie
@Slavcel: Otóż to kiedyś każda para rąk była cenna, dzisiaj już nie. Do tego ludzie wiedzą czym są gumki i że są tabletki więc uważają. Do tego ludzie są mądrzejsi i np mieszkając w kawalerce którą będą spłacać przez 15 lat wiedzą że piątki dzieciaków trzymać nie będą bo to jest niepraktyczne, dawniej (i dzisiaj ale to u patologii bardziej) nie stanowi problemu rodzicowi kopulować gdy wersalkę obok śpi kilkoro dzieci.
@Vassy: przecież to proste, dziewczyny które rodziły się podczas ostatniej górki lat 80 powinny zrobić kolejną górkę urodzin około 2000 roku.
Ale górki nie było a dzisiaj są już za stare na dzieci.
Jeśli nie było górki to i nie ma dziewczyn które by rodziły dzieci.
A dlaczego nie rodziły koło 2000r? To proste, lata 90-2010 to jedna wielka bryndza, dziewczyny szły na studia robić karierę plus ogromna emigracja.
Brak górki