Wpis z mikrobloga

Czy 2700 z mediami za #wynajem mieszkania #katowice koło parku Kościuszki to ok cena? 3 pokoje, ok. 50 metrów, w miarę wysoki standard, ale za to tragedia z parkowaniem, mieszkanie na parterze, 15 minut pieszo od najbliższego marketu, do tego blok z zewnątrz w średnim stanie.

Oferta od dobrego znajomego, więc zaufany wynajmujący to zawsze na plus, ale cena wydaje mi się nieco wysoka względem niewiele mniejszych mieszkań które oglądałem gdzie np. miałem miejsce w garażu podziemnym i lepszą lokalizację.
Co sądzicie?
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jurix: koło parku Kościuszki to gdzie? Barbary? Czy od strony Brynowa? Ja w trochę innej dzielnicy, 40m2 z piwnicą płacę +/- 2200 z mediami wszystkimi, więc w sumie może te 500zł za 10m2 to nie taka lipa
@Jurix: Mysle, ze znajomy ci powinien zaoferowac lepsza cene niz rynkowa, zwazajac na to ile spokoju sobie kupuje wybierajac ciebie zamiast obcej osoby, ktora moze mu nie placic i zajac mieszkanie. Jakbym wynajmowal znajomej osobie i mial taka pewnosc co do niej, ze o mieszkanie zadba i nie #!$%@? nic to bym robil upust 15-20%.
@Jurix: Wszystko zależy gdzie obok parku, jak Ptasie osiedle (Zgrzebnioka) to bardzo dobra cena, jak okolice Gallusa i Wincentego Pola to kiepsko, jeszcze od strony centrum jest blisko do parku, ale tam to jest loteria, niektóre kamienice w tych okolicach są trochę pato
@Jurix moim zdaniem nie jest wcale źle. My płacimy podobnie za większe mieszkanie w wysokim standardzie, z klimą, z miejscem w garażu podziemnym na nowym zamkniętym osiedlu. Tyle że to cena z 2021, teraz dokładnie nad nami jest bliźniacze do wynajęcia już 500 więcej. I jak patrzyłam po podobnych ofertach to była to ok cena.
Wszędzie muszę podpisywać umowę na rok i jakbym nagle się przeprowadzał to słabo.


@Jurix: Nawet majac taka umowe jesli sie nie myle to mozesz sie powolac na sytuacje nadzwyczajna i normalnie, legalnie ja zerwac wczesniej. Generalnie najemca zawsze jest na wygranej pozycji. Nawet jakbys nagle #!$%@?, ale sie rozliczyl za czas w ktorym mieszkales to watpliwe, zeby komukolwiek sie chcialo cos egzekwowac a jeszcze bardziej watpliwe, ze udaloby mu sie skutecznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jegertilbake: ja nie miałem okazji, ale z doświadczenia innych. Na czarnej liście najemców na fb było już kilka takich spraw. Szybko rodzina się może pociąć. Znowu kumpla mam ze studiów, który dostał od wujka developera prezent na wesele - 5 lat mieszkania za friko czyli tylko za media, żeby mógł się ogarnąć i coś sobie kupić. Minęło 12 lat i do dzisiaj nie wyszedł...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jegertilbake: ale w sumie to miałem taką przygodę. Mój kuzyn wynajmował odemnie mieszkanie tak w latach 2011 - 2014 roku. Płacił połowę rynkowej ceny. Później chciał osemnie odkupić mieszkanie oczywiście proponując 30%-40% niższa cenę... Później mieszkanie zaczęło normalnie pracować za rynkowe stawki, ale problemówz nim nie miałem.
@Jurix: to już musisz sobie ustalić priorytety, dla nas jednym z najważniejszych elementów było wygodne parkowanie. Pytanie ile i czy jesteś w stanie dopłacać do wygody.

Roczna umowa z miesięcznym wypowiedzeniem to raczej standard, normalni wynajmujący nie robią z tym problemu.
@nama: rozmawiałem z 3 osobami, w tym 2 prywatne i miałem umowę na rok bez możliwości wypowiedzenia. Jeśli rezygnuję to albo płacę do końca albo mam znaleźć kogoś kto wejdzie za mnie.

Sam mieszkam w domu prywatnym z rodzicami i nie wyobrażam sobie życia bez auta, a sklepy mam w podobnej odległości... Stać mnie na wyższy komfort raczej, ale biorę też pod uwagę czynnik że nie wiem jaka będzie osoba wynajmująca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: tak, mieszkanie w którym mieszkam trzeci rok teraz
@nama: mam na myśli to co dostaje ode mnie właściciel, reszta (600zl) to opłaty za media + spółdzielnia