Wpis z mikrobloga

Super jest podawanie składu na produktach spoza Europy xD

Ostry sos, cukier w składzie na drugim miejscu, ale napisane ze 0 kalorii.

Jakby ktoś nie doczytał że chodzi o 5 g produktu, to mógłby pomyśleć ze to jakiś zdrowy fit produkt.

Pewnie na 5 g wyszło gdzieś 0,3 g cukru (tak jak ma zwykły keczup), ale zaokrąglili sobie do jednej cyfry, czyli wyszło 0. To jest zrąbane, bo nie ma szans sobie przeliczyć ile wychodzi kalorii na opakowanie jakby ktoś był ciekawy.

#oszukujo #cwaniaki #jedzenie
Fosfofruktokinaza - Super jest podawanie składu na produktach spoza Europy xD 

Ostry...

źródło: comment_1656998401LXRTeB1aQyjdtFPdwv2NJE.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Fosfofruktokinaza: pare ludzi Ci już napisało, oni tam w USA maja takie glupie prawo, że jak jest poniżej 5 kcal na "porcję" to mogą napisać 0 kcal. A rozmiar "porcji" sobie każdy sam ustala więc potem się okazuje, że czekoladowy batonik ma na opakowaniu 0 kcal bo producent wymyślił, że porcja to pół małego gryzka.

Często też podają bardzo niskie kalorie na "porcje" a nie na 100g i nie ma jak
@sebek1987 kaloriowe świry, najgorsze jak się taki trafi i będzie innym wyliczał jedzenie. Pójdziesz z takim na miasto i ciągle "A WiEsZ ILE To Ma KaLoRiI?1?1??1?1 ja muszę tydzień oszczendzać kalorie żeby takie zjeść!1!1!"
@Fosfofruktokinaza: to samo miałem z masłem orzechowym z hameyrki który rzekomo miał 7g węgli ale się okazało, że na łyżkę stołową czyli na 100g jakieś 21g xD potem ludzie się dziwią że amerykanie grubi skoro codziennie jedzą 0% zapotrzebowania cukru, tłuszczu i w ogóle wszystkiego a mimo to mają nr tel na wadze
@Fosfofruktokinaza: moja uni eagle sriracha hot chilli sauce thai agri foods public company limited, zagraniczna z polska nalepką a na niej:
100 ml 95 kcal 1,7g tłuszcz w tym 0,4g 18g wegli/cukru 1,3g białka 5,1 g soli
a w twoim założeniu, że od 0 do 0,44 g będą podawać 0 jest złe, bo może tak być, że oni zaokrąglają obcinając a nie matematycznie, bo w mojej na 5g wychodzi 0,9g cukru,