Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, orientujecie się jakie zagrożenie niesie ze sobą mieszkanie w formalnie nieodebranym domu? Kierownik budowy będzie robił jakieś problemy na odbiorze końcowym?
Kierownik budowy po wprowadzeniu się nie będzie się pojawiał systematycznie, dopiero na odbiór. Przede wszystkim nie dam rady zrobić odbioru przez barierki zewnętrzne, po prostu w tym roku nie dam rady, a muszę się wprowadzić już..

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c2017af32e5544c831ef36
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: @kuncfot: do domu jednorodzinnego nie trzeba odbioru, zgłaszasz zakończenie robót budowlanych i wszelkie papiery z tym związane, odbiory przyłączy, instalacji itp. (poszukaj na necie co musisz mieć). Składasz to wszystko do urzędu i jak nie wyraża sprzeciwu przez 21 dni to możesz mieszkać. Nikt nie przyjeżdża.

Możesz zatem nawet teraz zrobić odbiór bez tych barierek (jezeli kieras budowy ci na to pójdzie że papier podpisze) albo mieszkać i załatwić
@asiajasiabasia: W przypadku domów jednorodzinnych jest ono wymagane jedynie wtedy, gdy budynek ma być użytkowany przed zakończeniem wszystkich prac budowlanych lub wówczas, gdy nadzór budowlany nałoży taki obowiązek na inwestora. W takim przypadku obowiązkowa jest wizyta i odbiór budynku przez przedstawiciela odpowiedniego szczebla organu nadzoru budowlanego, a następnie wydanie decyzji administracyjnej w sprawie pozwolenia na użytkowanie. Kontrola powinna być przeprowadzona przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania inwestora (wniosek o
Nie wiem na ile sytuacja się zmieniła przez ostatnie lata i ten cały dom na zgłoszenie, ale tak było od zawsze.


@kuncfot: Tak się zmieniła, że kompletnie nikogo to nie obchodzi. Jeśli nie prowadzisz firmy tylko budujesz swój dom to nikt nie będzie miał ochoty nic kontrolować. W nowym trybie już nawet instalacji nie trzeba odbierać; jedynie komin. Dzwonisz do kiero, ten podpisuje, dzwonisz do kominiarzy, podpisują, urzędnik może przyjść na
GwiezdnaObywatelka: Dwa lata mieszkałem w domu bez odbioru, jak składałem papiery to też byłem obsrany (korzystałem też z szamba, które było na osobnym pozwoleniu na budowę), bo kara - przynajmniej wtedy - wynosiła 10.000 według jakiegoś tam taryfikatora.
U nas jak był kier-bud wtedy przed odbiorem to mówił, że gdyby ktoś miał przyjechać to najlepiej wywieźć wcześniej najwięcej mebli i sprzętów i może się uda, ale ślady zamieszkania były już w