Wpis z mikrobloga

Widzieliśmy, dwa miesiące temu kiedy ktoś tu jeszcze mieszkał.


@judqa: Co? To tak się w ogóle da? Nie jest tak, że mieszkanie przy przekazaniu ma być na tyle wyczyszczone na ile to możliwe, i jest przy tym właściciel? Serio po prostu nie wierzę. Jak bym ja coś takiego zastał to bym oświadczył właścicielowi, że nie płacę za pierwszy miesiąc chyba że w ciągu 24h ogarnie sprzątanie.
  • Odpowiedz
@4833478: właściciel przytulił kaucję na czyszczenie zamiast zamówić ekipy sprzątającej pewnie. W sumie osoba mieszkające też nie musiała się zgadzać na pokazywanie swojego mieszkania obcym. Pewnie właściciel wymuszał. Ten fakt też daje dużo do myślenia co do właściciela lokalu.
  • Odpowiedz
  • 1
@4833478: Jedyny plus ze dostaliśmy zniżkę na pierwszy czynsz, ale wolałabym chyba dostać czyste i pachnące mieszkanie niż cały weekend spędzić na czyszczeniu obcego brudu
  • Odpowiedz
@judqa: Nie wiem jak wygląda rynek ale ja bym po takiej akcji olał i to mieszkanie i tego właściciela. Zrobił dokumentację fotograficzną stanu mieszkania, na tej podstawie zerwał umowę i wprowadził się gdzieś indziej.

W sumie osoba mieszkające też nie musiała się zgadzać na pokazywanie swojego mieszkania obcym. Pewnie właściciel wymuszał.


@Ekscentryczny_obserwator: W jaki niby sposób może coś takiego wymusić? Jeśli już to może zaproponował kasę/zniżkę w czynszu w zamian
  • Odpowiedz
  • 2
@4833478: Poprzednie lokatorki ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyprowadziły się w dniu, w którym my się wprowadziliśmy. Nie mogliśmy olać tego mieszkania ze względu na to, ze w poniedziałek zaczynam nową pracę, nie mamy innego a nie jesteśmy stąd.
  • Odpowiedz
@judqa: Niestety znacznej większości polskim flejom kibel w takim stanie nie przeszkadza, to jest standard niemalże że wynajmując mieszkanie po poprzednim lokatorze muszla jest tak zakamieniona jak na obrazku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tyle spoko, że to w miarę szybko da się do porządku doprowadzić.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Niestety to my jesteśmy "nienormalni", a standardowym zachowaniem(przynajmniej w naszym kraju) jest takie brudastwo. Ludzie w ogóle nie myją muszli zazwyczaj, albo robią to dopiero jak już cała żółta. Żeby wyhodować kamień jak ze zdjęcia to trzeba co najmniej kilka miesięcy nie myć. My z różową myjemy kibel raz na dwa tygodnie czy nawet rzadziej, i jest bielutki i czyściutki cały czas ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz