Wpis z mikrobloga

@diamondhands a dach jest jakoś spięty? W sumie nie jestem cieślą czy dekarzem, ale troche za mało zdjęć, aby ci odpowiedzieć z sensem.
W każdym bądź razie, coś takiego nie powinno mieć miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@baNicja: murłaty nie przykręca się do ścianki

@diamondhands: za płytkie zamki w krokwiach i pewnie całość opiera się na tej stronie murłaty, która poszła w dół. Możliwe też że poziomowali murłate i nie przylegała dobrze do wieńca i wygięlo szpilki razem z murłata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Powuyo: racja ale przechodzi przez ściankę, sprawdź dobrze punkty kotwienia i będziesz wiedział, ewidentnie zadzwonił bym do cieśli na poprawkę ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diamondhands: nie miałeś przypadkiem katownikow stalowych na łączeniu muriaty i krokwi w projekcie? u mnie poszły łączniki ciesielskie kp6+ gwoździe te zebrowane.

poka konstrukcję całego dachu, ale podejrzewam że jak ja masz dach platwiowo jetkowy bez slupkow
@diamondhands: kiepskie drewno. Zobacz w projekcie czy masz zapisane, że ma być C24, albo C25. Jeżeli tak jest to ścigaj wykonawce, że ma przedstawić papiery. Jak papierów nie ma to niech wymienia albo nie płacisz za materiał.
@Koniorro: @baNicja: @hrabia_ponimirski: @Aztec26626: @Powuyo: @baNicja: @S_____: @KollA: @chrupkowski:

Cieśla stwierdził że to kwestia wysychającego drewna. Jętki się nie obruszyły, cała konstrukcja jest stabilna, płatwie i krokwie na miejscu. Nie ma ugięć. Kierownik budowy potwierdził słowa cieśli ale na dziś zorganizował technologa drewna żeby wydał ostateczną decyzję co z tym zrobić. Drewno schnie od 2,5 miesiąca, ostatnio były u mnie upały po 37