Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@robert5502: po chwilowym hype leży i się kurzy. I tak czy siak gotujesz jedną część obiadu (np zupę) a resztę normalnie.... Jak masz dużą rodzinę to raczej nie ugotujesz zupy na 2 dni...
  • Odpowiedz
@Poldek0000: lewych rąk nie mam, ale jestem pasjonatem lenistwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i jadłem kiedyś zupę (ponad 15 lat temu) zrobiona w tym wynalazku i urywała pupę, a kucharz był bardzo mało zdolny
  • Odpowiedz
@robert5502: jak nie potrafisz gotować i nie masz 6 osob do wykarmienia to spoko sprzęt. Jedyna wada, o której nikt nie mówi z jakiegoś powodu to głośność. W trakcie gotowania ciężko rozmawiać będąc w kuchni.
  • Odpowiedz
@robert5502: Jest spoko, odpada sporo rzeczy typu krojenie, szatkowanie, potrafi ogarnąć sporo "brudzących" rzeczy typu zagniatanie ciasta, obieranie ziemniaków. Jest też mniej sprzątania, w jednym kotle poszatkujesz cebule, a potem jak trzeba to ją poddusisz, itp. Mycie też ułatwione, bo czyści się sam, pozostaje tylko spłukać i sprawdzić. Przepisów nie da się zepsuć, bo prowadzi za rękę od początku do końca.
Czy warto? Musisz doliczyć cenę abonamentu cookidoo. Jeśli sporo gotujesz
  • Odpowiedz
Gdzieś widziałem podgrzewany garnek z mikserem za 400zl i dodatkowa aplikacja mobilna, która prowadziła krok po kroku tak jak wbudowany ekran w termomixie.
  • Odpowiedz
@robert5502: zrób sobie przez miesiąc, a najlepiej trzy, taką surową listę wszystkiego co robisz w kuchnii i czego używasz. A potem porównaj to z thermomixem i jego zastosowaniami. Ja np. piekłem bułki czy pizze i wyszło mi jasno, że stojący mikser mi się przyda. Ale wyszło mi też, że mam wszystko czego potrzebuje, a nawet więcej a niczego nowego co zaoszczędziło by czas mi nie potrzeba.
  • Odpowiedz
@robert5502 Mam od 2 lat, używam, chwalę sobie. Oczywiście pierwsze pół roku to było "wszystko z termomixa", potem trochę rzadziej. Ale ogólnie przydatne urządzenie, zwłaszcza jak potrzebujesz na szybko obiad zrobić, a jednak chcesz gotować sam. Przepisów od pyty, aplikacja z listą zakupów. Ogólnie moim zdaniem warto.
  • Odpowiedz
@robert5502: jak cena dla Ciebie ok i lubisz gotować i próbować nowe przepisy to bierz. Jest to wygodne, łatwe i dosyć intuicyjne. My już wszelkie wyrabianie ciasta, napoje, smoothie, gotowanie na parze itd itp tylko z TM
  • Odpowiedz