Wpis z mikrobloga

'In the short run, the market is a voting machine but in the long run, it is a weighing machine.'

To zabawne jak małym blipem był kryzys finansowy w 2008 w porównaniu do bańki dot comów w 2k i ostatniej bańce fedowskiej na szczycie której wykopki zapakowały się po same jajca w największe balony. Ale nie przejmujcie się bo za 20 lat zrobią kolejną i też będziecie mogli zejść wtedy z haka.

#gielda #inwestowanie #pltr
Pobierz positivementalattitude - 'In the short run, the market is a voting machine but in the...
źródło: comment_1656791221EbvE3yKF9vkYHjSf5diK5S.jpg
  • 10
@Jcmg:

Dałeś skrajny przykład spółki powiązanej ściśle z dot com bubble i wysuwasz teze, że kryzys w 2008 był niczym przy 2002 xd.


No, a ty dałeś przykład banku załadowanego w CDO którego w 2008 musiał ratować rząd. Tu prawie nikt amerykańskich banków nie kupował kiedy były sensownie wycenione, bo była cathie woods i nasdaq dokładnie jak w 2000.
@positive_mental_attitude: Sprawdź spółki spoza sektoru bankowego oraz internetowego, żeby mieć bardziej miarodajne porównanie, polecam: Caterpillar, Exxon, Boeing, Du Pont, FreePort, Office Depot, John Deere, US Steel, Chevron, jak chcesz więcej to napisz. Żadna z tych spółek nie jest powiązana z bankowością ani z internetem/telekomunikacja, także nie wiem co za cherrypicking tutaj uprawiasz
@Jcmg:

żeby mieć bardziej miarodajne porównanie, polecam: Caterpillar, Exxon, Boeing, Du Pont, FreePort, Office Depot, John Deere, US Steel, Chevron, jak chcesz więcej to napisz.


Przecież żadna z tych spółek nie jest spółką technologiczną notowaną na nasdaqu, chłopie gdzie rzym gdzie krym.
@positive_mental_attitude: No własnie to napisałem, bo nie wiem co ma wspólnego 2000 do aktualnej bańki? To ty #!$%@? o tym, że kryzys z 2008 był niczym przy 2002 co jest bzdurą totalna, nigdzie nie zaznaczyłeś we wpisie, że chodzi ci tylko o spółki technologiczne