Wpis z mikrobloga

Piszę książkę w związku z czym stworzyłem taką mapkę na inkarnate. Moja prośba do was to konstruktywna krytyka. Czy to wygląda realistycznie? Czy geograficznie mogłyby powstać takie lądy góry w taki sposób itd. Czy mapa jest czytelna? Czy coś rzuca się w oczy a coś kłuje? Czy po przyjrzeniu się mapie tak z 3-5 minut zaciekawił was świat który ona przedstawia? Cokolwiek co wam przychodzi na myśl proszę pisać w komentarzach. Dzięki.


Tagi:

SEBZER - Piszę książkę w związku z czym stworzyłem taką mapkę na inkarnate. Moja proś...

źródło: comment_1656787527bwSAQOEJsZnkd8hOE1enBU.jpg

Pobierz
  • 29
@SEBZER: Jak dla mnie styl graficzny jest mocno na plus. Natomiast co do ciekawości, to szczerze według mnie wszystko wygląda tak bardzo stworzone od linijki, może przestawię ci parę rzeczy które mi się najbardziej rzuciły w oczy, głównie chodzi o ten cypel.

Napisałeś, że Solur to miasto-państwo, zamieszkane przez 90 milionów mieszkańców, nie znam settingu twojego świata, ale ogólnie taka aglomeracja miałaby ogromne problemy z dostępem do wody pitnej, nie zamieściłeś
@Landa:
Dzięki za tak rozbudowany komentarz!

miałaby ogromne problemy z dostępem do wody pitnej

Mają dostęp do oceanu mogą bez problemu przetwarzać wodę na pitną dzięki magii i tecnologii :)

posiada dostęp do morza aby mogło prowadzić handel, tutaj tego nie ma

Czyli mapa nie czytelna. Szare kolory pod ikonami miast miały wskazywać na to jak duże to miasto jest. Solur jest z 3 stron otoczone oceanem

Zamieściłeś również również jakieś
@SEBZER:

Ogólnie życzę ci powodzenia, bo twój setting brzmi skomplikowanie, zazwyczaj fantasy opierają się na średniowiecznych realiach gdzie miasta mają po kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, a Ty stworzyłeś stumilionowe miasto wielkości Polski, będzie ogromnym wyzwaniem aby dać temu ręce i nogi, ale w sumie dzięki temu na pewno się wyróżni :)
Kojarzy mi się Sigil i motyw wieloświata, albo coś w styly Ankh Morpork, powodzenia!

Co do technicznych uwag, to
Landa - @SEBZER: 

Ogólnie życzę ci powodzenia, bo twój setting brzmi skomplikowani...

źródło: comment_1656796476XVjbA7hvw1XNDyfXCsSdq4.jpg

Pobierz
@SEBZER Jeżeli Solur to hegemon to czemu zajmuje taki mały kawałek półwyspu? Łatwiej było by bronić się w przejściach południowych i północnym w paśmie gór + punkty obserwacyjne na szczycie, w ogóle to powinni nawet za tymi górami dominować, trochę się to nie kleji
( ͡° ʖ̯ ͡°)