Wpis z mikrobloga

Fajnie się bawicie w tej pOLSCE xD

Przyjechałem na 2 tygodnie w odwiedziny do rodziców, a tu takie cuda wiszą xD Podobno są to plakaty od tego kato-oszołoma ( #katolicyzm ) co produkuje okna. 6 lat zagranicą i właśnie sobie przypomniałem jak bardzo gardzę katolstwem i 'polskim społecznictwiem' uzurpującym sobie wtrącanie do życia innych ludzi.

#childfree
#antynatalizm
NPC2137 - Fajnie się bawicie w tej pOLSCE xD

Przyjechałem na 2 tygodnie w odwiedzi...

źródło: comment_1656770107Sc61BcRW0lGq4sFVvfjnDs.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NPC2137: Nikomu nie będę dziękować. Będę jadł popcorn i obserwował jak p----------i ludzie kupujący zabawki płaczą za 20 lat. Panstfo pomusz
  • Odpowiedz
@NPC2137: Numery totolotka nieda sie przewidzieć. Natomiast zastępowalność pokoleń juz tak xD. Obecny wyż wychodzi bo ma ponad 40 lat. Na jego miejsce w okres rozrodczy wchodzi 2x mniej ludzi u których dziecko to oznaka przegranego życia xD. A wiec strzelam ze 2x mniej ludzi mentalnie bedzie mieć 2x mniej dzieci.
  • Odpowiedz
@trtrtrtr:

z jakiej racji społeczeństwo ma być bytem "urojonym"? Urojony oznacza "istniejący tylko w umyśle, nieprawdziwy" Czyli co, społeństwo polskie nie istnieje? Grupa ludzi mieszkająca na terenie polski mająca wzajemne stosunki społeczne nie istneje?


Zbiór bytów to nie jest byt. Tzw. społeczeństwo to jedynie koncept wymyślony przez umysły faktycznych
  • Odpowiedz
Zbiór bytów to nie jest byt. Tzw. społeczeństwo to jedynie koncept wymyślony przez umysły faktycznych bytów.


@HAL__9000: Kolego polecam zgłębić trochę ontologię, bo wydaje mi się, że wyjeżdżasz mi tutaj z jakimiś ukrytymi zakorzeniami, które nie stanowią żadnej obiektywnej prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: Koncept będący wymysłem umysłu może stanowić byt jedynie w tym umyśle, a poza nim w ogóle nie istnieje. Dlatego nie jest faktycznym bytem jak to, co materialne. Nie istnieje on bez bytu materialnego i racjonalnie można go traktować jako jego część, a nie coś odrębnego jak w przypadku materii. Ergo, koncept społeczeństwa to byt urojony (istnieje, ale tylko w umysłach) i nic poza tym.
  • Odpowiedz
Koncept będący wymysłem umysłu może stanowić byt jedynie w tym umyśle, a poza nim w ogóle nie istnieje. Dlatego nie jest faktycznym bytem jak to, co materialne. Nie istnieje on bez bytu materialnego i racjonalnie można go traktować jako jego część, a nie coś odrębnego jak w przypadku materii. Ergo, koncept społeczeństwa to byt urojony (istnieje, ale tylko w umysłach) i nic poza tym.


@HAL__9000: Masło maślane. To tak jakby
  • Odpowiedz
@trtrtrtr

To tak jakby powiedzieć, że prawa fizyki to koncept istniejący tylko w umyśle, bo nie są "materialną rzeczą".


Prawa fizyki istnieją nie tylko w umyśle, ale także w rzeczywistości, w której widać ich działanie. Co więcej istnieją od zawsze. A koncept społeczeństwa to byt urojony, powstały po wyewoluowaniu organizmów żywych w ich mózgach.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Nie, koncept społeczeństwa został wymyślony, żeby nazwać coś co realnie istnieje w rzeczywistości i widać jego działanie. To nie jest tak, że ktoś usiadł i arbitralnie wymyślił sobie "społeczeństwo", tylko to jest coś co powstało na drodze ewolucji i jest zapisane w ludzkiej biologii, tak samo jak posiadanie rąk, czy oczu. Koncept "społeczeństwa", jest wtórny tak samo ja prawa fizyki - opisuje istniejące zachownie się obiektów, lub osób w
  • Odpowiedz
@trtrtrtr

Nie, koncept społeczeństwa został wymyślony, żeby nazwać coś co realnie istnieje w rzeczywistości i widać jego działanie. To nie jest tak, że ktoś usiadł i arbitralnie wymyślił sobie "społeczeństwo", tylko to jest coś co powstało na drodze ewolucji i jest zapisane w ludzkiej biologii


Dobrze, koncept ten odnosi się do grupy ludzi o określonych cechach przebywających na danym terytorium, itp. mających w mózgach podobne urojenia, ale nadal nie jest to
  • Odpowiedz
@trtrtrtr Dlatego tak ważne jest, żebyś zrozumiał, że koncept społeczeństwa nie istnieje tylko w umysłach ludzi a w rzeczywistości tak jak prawa fizyki. Pozdro.
  • Odpowiedz
To nie jest tak, że ktoś usiadł i arbitralnie wymyślił sobie "społeczeństwo", tylko to jest coś co powstało na drodze ewolucji i jest zapisane w ludzkiej biologii, tak samo jak posiadanie rąk, czy oczu.


@trtrtrtr: Czyli społeczeństwo jest organem? Fajne ale nie pisz więcej.
  • Odpowiedz