Wpis z mikrobloga

Fajnie się bawicie w tej pOLSCE xD

Przyjechałem na 2 tygodnie w odwiedziny do rodziców, a tu takie cuda wiszą xD Podobno są to plakaty od tego kato-oszołoma ( #katolicyzm ) co produkuje okna. 6 lat zagranicą i właśnie sobie przypomniałem jak bardzo gardzę katolstwem i 'polskim społecznictwiem' uzurpującym sobie wtrącanie do życia innych ludzi.

#childfree
#antynatalizm
NPC2137 - Fajnie się bawicie w tej pOLSCE xD

Przyjechałem na 2 tygodnie w odwiedzi...

źródło: comment_1656770107Sc61BcRW0lGq4sFVvfjnDs.jpg

Pobierz
  • 123
@kaaban:

Prezesem Fundacji Nasze Dzieci - tej, która wykorzystała grafikę rosyjskiej artystki - jest Mateusz Kłosek, właściciel spółki Eko-Okna, który znajduje się na liście 100 najbogatszych Polaków. W 2021 roku media branżowe ogłosiły, że jego firma przekroczyła 2 miliardy zysku. Prezes nie pierwszy raz zaangażował się we wsparcie ruchów wyrosłych na przekonaniach religijnych - wcześniej sfinansował m.in. budowę klasztoru Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Pietrowicach Wielkich.
Ale co cię boli? Ze jest jako taka wolności słowa?


@yhbgrobdoivbvwamsv: 1. Mnie boli to, że mamy oszpeconą przestrzeń przez nikomu niepotrzebne banery reklamowe niezależnie co przedstawiają. 2. Oraz boli mnie propaganda ideologii katolickiej na tych plakatach, bo przypomina mi to codziennie, jak chore sumy z budżetu co rok idą na kościół oraz jak kościół wpływa na prawo i społeczeństwo w Polsce
A czy Ciebie boli to, że ktoś również skorzystał
@NPC2137 niski współczynnik dzietności niezapewniający zastępowalności pokoleń jest to sprawa ogólna, niezależenie od tego kim jesteś bo ten problem będzie tylko coraz bardziej trapił nas wszystkich np. suma składek wpłacanych na ZUS już dawno nie starcza na pokrycie wypłacanych rent a emerytów tylko przybywa, każdy pracujący musi płacić na nich coraz więcej, mam też nadzieję, że tam gdzie cię polskie katolstwo nie sięga to problemów z dzietnością nie macie ( ͡º