Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam tu konta, więc mam pytanie anonimowe.
Jaka jest podstawa prawna zakazu opuszczania Polski przez mężczyzn na wypadek wojny?
U mnie w pracy mówią że coś takiego jest, a ja im mówię że jest ale na Ukrainie, a nie u nas.
Jest coś takiego jak "obowiązek obrony", ale przecież to nie to samo co zakaz opuszczania kraju.
Kto ma rację?
#prawo #wojna #ukraina

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c02b11787d764595313f3e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: @MocneHaslo: Ale po co właściwie jest ten zakaz wyjazdu dla mężczyzn? W czasie wojny i tak nie będzie pracy dla części z nich, jeśli nie większości mężczyzn, już nie mówiąc o tych którzy uciekną z terenów objętych działaniami wojennymi do innej części kraju, i co oni mają robić, żyć z zasiłków? Już lepiej żeby wyjechali za granice i tam pracowali.
  • Odpowiedz
Ale po co właściwie jest ten zakaz wyjazdu dla mężczyzn?


@Nateusz1: Jak to po co? Po to, żeby mieć rezerwuar siły ludzkiej na potrzeby sił zbrojnych a nie być skazanym na bazowanie na ochotnikach.
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Wytłumacz to panom posłom w Sejmie, bo to oni przegłosowują ustawę o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jesteśmy w NATO to niech walczą i giną Amerykanie i inni a nie my.


@Nateusz1: oni mówią podobnie - jesteśmy w NATO to niech walczą i giną Polacy i inni a nie my. Nas nie zaatakowano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Właśnie dlatego że są w NATO to w razie W mają tu przyjechać i ginąć, to ich obowiązek, niezależnie kogo zaatakowano.


@Nateusz1: poważnie można być aż tak głupim? Jak ty sobie dajesz radę z zawiązywaniem butów?
No chyba, że piszesz te idiotyzmy na zlecenie, to faktycznie, to może być obowiązujący poziom...
  • Odpowiedz
To w takim razie po co jest ten sojusz?

w razie W mają tu przyjechać i ginąć, to ich obowiązek, niezależnie kogo zaatakowano.


@Nateusz1: nie. W razie W to obywatele zaatakowanego państwa mają go bronić i jeśli potrzeba, ginąć w jego obronie. Jeśli tego nie zrobią oznacza po prostu, że nie zależy im na własnym państwie. Jeśli ty nie chcesz walczyć o swoje, to dlaczego jakiś Kanadyjczyk miałby za to ginąć?
  • Odpowiedz
Jeśli ty nie chcesz walczyć o swoje


@Nieszkodnik: jakieś 70% wykopków twierdzi że w razie wojny od razu ucieka. I dlaczego ja mam jako cywil walczyć, jak od tego są wojskowi, tym bardziej z NATO. Owszem mogę pomagać w inny sposób, np. wolontariat ale tak jak teraz na Ukrainie jest masa mężczyzn którzy uciekli na zachód kraju i nie ma dla nich żadnej roboty. Już lepiej jakby wyjechali do innych krajów
  • Odpowiedz