Wpis z mikrobloga

  • 162
Może komuś naprostuję system kanalizacji teletechnicznej :D

Widziałem wczoraj, że dużo ludzi zaskoczyło ile różnych studzienek występuje w miejskiej przyrodzie i w zasadzie nie wiedzą nawet po czym chodzą. To usystematyzuje troszkę kwestię telekomunikacji :D Na zdjęciu macie ramę i pokrywę "ciężką" można powiedzieć drogową, stosuje się najczęściej na wjazdach, parkingach, przy pasie drogowym. Mamy też ramy i pokrywy "lekkie" czyli te małe, kwadratowe - jedna lub dwie w zależności od studni. Stosowane w chodnikach, w pasie zieleni itd. mają po prostu mniejszą wytrzymałość. Najmniejsza studnia rewizyjna to 50x50 i można tam w zasadzie tylko rękę włożyć. Największa w jakiej byłem to jakieś 20m² i śmiało możnaby tam mieszkać ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pracbaza #telekomunikacja #ciekawostki
Wuja66 - Może komuś naprostuję system kanalizacji teletechnicznej :D 

Widziałem wczo...

źródło: comment_1656750271SnsG8q6yfbzWsER6WyINKR.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Wuja66: masz zdjęcie tej 20m2? ciekawe jak to wygląda :) ostatnio zdjęli mi ścianę przy Galerii Krakowskiej w mieszkaniu i szukam ciekawej kawalerki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wuja66 Takie studzienki pełnią głównie role otworów rewizyjnych, a nie odprowadzania wody opadowej, prawda? Pewnie wody nie da się uniknąć i trzeba sobie z tym poradzić. Jakie mogą być konsekwencje nadmiernego zalania takiej studzienki?
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@adhonores nie mam, ale to była 3-komorowa bestia więc ciężko byłoby złapać na jednym zdjęciu :D

@groman43 te studnie postawione są na kanałach tras, linie ciągną się kilometrami i łączą np. centralę z szafami zasilającymi. Konsekwencją zalania studni jest woda stojąca pod samą pokrywę. Trzeba wtedy mieć agregat, pompę i gumofilce ;)
  • Odpowiedz
@Wuja66: uświadom jeszcze ludzi, ile waży taka pokrywa, bo zawszę mam dziki ubaw na filmach akcji, gdy ledwo żywy, ciężko ranny bohater wychodząc z kanałów unosi taką (czy tam żeliwną) pokrywę jedną rączką, jeszcze ją odrzucając na bok :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wuja66: Zawsze myślałem, że te studzienki są w miejscach jakichś węzłów czy rozgałęzień, a tu po prostu na przelocie. Jest jakieś minimum co ile musi być taka rewizja na nierozgałęzionej linii?
  • Odpowiedz
Największa w jakiej byłem to jakieś 20m² i śmiało możnaby tam mieszkać ( ͡º ͜ʖ͡º)


@karoryfer: Może wystaw na OLXie? Dodaj tylko do umowy najmu, że możesz od czasu do czasu zrobić rewizję. 2 tyś/mc na ulicy nie leży - ja bym się poważnie zastanowił na twoim miejcu.
  • Odpowiedz