Wpis z mikrobloga

potrzebuje kupić kanister na paliwo, metalowy. myślę ze 10l mi styknie. i tu zaczyna sie problem. w przedziale 100-150 na allegro opinie są mega sprzeczne. jedni piszą ze wszystko ok, produkt zajebisty by za chwile przeczytać od innych że to tani chiński badziew który rdzewieje. Więc tak, ma ktoś jakiś sprawdzony kanister, który może polecić (tylko metalowy)
#paliwo #motoryzacja
  • 9
@ImeNs ehh jeżeli nie bedziesz w nim wody trzymał to ci nie skoroduje. Wszystkie tego typu rzeczy jak tanie zbiorniki, pojemniki są beznadziejnie zabezpieczone od wewnątrz. Zostawisz w nich wodę na chwilę i już rudo się robi. One są do trzymania paliwa a jeżeli ktoś używa kanistrów metalowych do czego innego to nie jest zbyt inteligentny to dlatego pewnie korodują.
@ImeNs: jak mieszkasz w mieście gdzie ma oddział Agencja Mienia Wojskowego to oni tam sprzedają często kanistry, paczam na cennik i 20 litrów metalowy za 30 zł

niby nie powinien być skorodowany, na miejscu można ocenić
@ImeNs: Calusienka Ukraine od morza Czarnego przejechalem z dwoma najtanszymi, plastikowymi kanistrami ze stacji. W jednym byla ropa a w drugim bena. Nic sie im nie stalo. A temperatury byly koszmarne. A sa takie fajne plastikowe jakby wojskowe. Metalowych szukaj z demobilu na sklepach jak armyworld.
@bigger: wygląd czy kolor ich mi nie przeszkadza. ale wcześniej się nasłuchałem, ze plastikowe potrafią zmieniać swój kształt i szczególnie jest to niebezpieczne jak się je trzyma na dachu spięte pasami transportowymi. ale jeśli tak by się nie działo, to bym nawet wolał plastiki, bo lżejsze i chyba tańsze
@ImeNs benzyna puchnie troche jak jest gorąco, ale mi nie robilo różnicy. Jakbym miało się coś stać to by się pewnie stało, bo wycieczka była mocno fristajlowa i na wyjebce