Wpis z mikrobloga

@maryjuszpitagoras: Gospodarki. Jak jebnie złotówka to ludzi nie będzie stać na elektronikę czy inne dobra importowane, ale jak jebnie gospodarka to skończy się bezrobociem, a za tym to już idzie zwiększona przestępczość, wzrost czarnego rynku itd.
@Xatoos: Panowie... ja tak sarkastycznie napisałem 1pb. 150pb teraz powinno pójść jak nie więcej. Nie łudzę się, że szybko dogonią próg inflacyjny.
@Veg73: Przy 150pb ludziom podskoczą raty na tyle, że zacznie się fala bankructw, hamulec już jest na konsumpcję, a po takiej podwyżce będzie totalny + koszt obsługi zobowiązań przez firmy. Jeżeli uważasz, że to jest dobra opcja to nie masz w mojej opinii szerokiego horyzontu na potencjalne konsekwencje, a patrzysz tu i teraz.
@Xatoos: Do końca roku 300 pb. Zacznie się wyleszczanie tych zakredytowanych pod korek. Kto rozsądnie mierzył siły na zamiary raczej nie ucierpi.
@Veg73: Ale kogo chcesz wyleszczać? Wbij sobie 200k na 30 lat przy 5% rata 1073, niech dobije do 9% to masz 1609 zł. Pokaż mi do cholery mieszkanie za 200k i powiedz mi kto to brał bo na pewno nie elita. Ja Ci od razu odpowiem, że takie mieszkania to np. na Śląsku przy miastach obok Katowic mogłeś znaleźć. 600 zł wzrasta rata, dodaj sobie do tego czynsz na 500 zł
@Xatoos: Kredyt bierzesz, gdy wiesz że Cię na niego stać, a nie dlatego, że bank Ci go przyzna. To nie jest coś co się każdemu jak psu buda należy. Napisałem Ci na priv jak coś.
@Veg73: Zgadzam się, ale nadal nie zmienia to faktu, że jak gospodarka #!$%@? i ludzie będą musieli pójść na bruk to wszyscy to odczujemy. W najczarniejszym scenariuszu widzę powrót lat 90 jak biedota zaczyna latać po ulicach i kraść portfele albo po sklepach bo nie będą mieli innego pomysłu. Dzisiaj wydaje się to nierealne, ale dajmy temu czas. Tego się boję i dlatego nie zgodzę się z Tobą bo każda decyzja
@Veg73: Zbaczając z temu, ale nadal się go jednak trzymając. Zobaczysz co się będzie w zimę działo, ludzi właśnie przestaje stać na węgiel i będą palić plastikami. Na ulicę nie wyjdziesz bo nie będzie się dało oddychać. To tylko jeden z przykładów który się ziści, a będzie tego więcej. Niestety u władzy mamy PiS, który kompletnie nie ma pomysłu na to co się aktualnie dzieje i będzie tylko gorzej.