Wpis z mikrobloga

Jakaś pani psycholog próbowała zabłysnąć... ale się jej nie udało xD
Po pierwsze, tak takie nagrania istnieją, chociaż nie wiadomo czy rzeczywiście są skuteczne (istnieje mało badań na ten temat) używa się ich do osiągania odmiennych stanów świadomości jak #medytacja #swiadomysen czy #oobe (podane przez panią nagrania Hemi-Sync z TMI)
Po drugie nagrania binuralne NIE MOGĄ wywołać efektu narkotycznego, jak już to może być mocne placebo. Substancje psychoaktywne działają oddziałując na pewne rzeczy w mózgu, dźwięk nie może wywołać takich efektów
Po trzecie słynny argument równi pochyłej, to tak nie działa, owszem osoba może się zainteresować substancjami psychoaktywnymi ale może też zacząć uprawiać jogę czy medytować. Równie dobrze można powiedzieć o czytaniu że osoba się znudzi czytaniem i sięgnie po narkotyki. ergo czytanie prowadzi do używania substancji zakazanych. Głupie? Zwykle takie wnioskowanie się prowadzi: osoba A pali trawkę, a potem zażywa heroinę i tak kilka - kilkanaście osób, ergo? Palenie prowadzi do zażywania cięższych narkotyków co jest nieprawdą bo to KWESTIA INDYWIDUALNA.
Po czwarte, samo badanie gdzie ludzie stwierdzili że "e-narkotyki" są niebezpieczne jak narkotyki, czemu? Bo ludzie nawet nie wiedzą co to jest i że to tak nie działa. Wątpię żeby ktoś po medycynie skłonił się do wierzenia w to, że dźwięk może powodować efekty jak po narkotykach, chyba że to szkoła tego typa co leczy raka witaminą C co do reszty badanych (politolodzy, psychologowie) jestem skłonny uwierzyć że te osoby nie wiedzą co to ale brzmi groźnie więc pewnie jest niebezpieczne.
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ENARKOTYKI DŹWIĘKI NIE MOGĄ POWODOWAĆ EFEKTÓW NARKOTYCZNYCH.
Dobranoc, dziękuję xD
https://hyperreal.info/info/e-narkotyki-w-opinii-i-doswiadczeniu-mlodych-doroslych

#psychologia #psychiatria #narkotykizawszespoko #idoser #hemisync
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@billuscher: A tymczasem jeden z najpopularniejszych naukowców w USA Andrew Huberman poleca nagrania binuarne beta/gamma na polepszenie uwagi podczas pracy/nauki. W tych kwestiach Polska to jest zacofana.
Dreampilot - @billuscher: A tymczasem jeden z najpopularniejszych naukowców w USA And...
  • Odpowiedz
@Dreampilot: no na pewno, my się zajmujemy kwestiami czy takimi "da się naćpać" (co w przeciwieństwie do np nauki medytacji dzięki temu) nie jest możliwe ale chcą dowieść by dało się zakazać
Już o tym pisałem kiedyś mamy odmiennoświadomościofobię
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Mnie w przedostatnim video nt. ruchu zaskoczyło, że żaden nich nie wspomniał o propriocepcji, co jest podstawą w świadomości ruchu, zamiast tego 50% było naukowe, a reszta to jakieś wewnętrzne aforyzmy ze strony gościa. Zamiast tego próbowali mówić "na około" próbując opisać "świadomość ruchu". Rozdziały utwierdzały w iluzji, że jest to jakoś naukowo w temacie. Tak się czepiam akurat tego odcinka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trewor: Nie oglądałem ale Ido Portal nie jest naukowcem tylko trenerem więc nie można się było spodziewać ściśle naukowej pogawędki. Gość stał się znany w pewnych kręgach po tym jak przygotowywał Conora McGregor'a pod względem sprawności ruchowej wtedy kiedy Conor był na szczycie.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Zwykle nie robię gościom "backgroud check" czy ma odpowiednie kwalifikacje i kim jest, a raczej spodziewam się, że są tam zapraszane "odpowiednie osoby" z zapleczem doświadczenia naukowego.
Chociaż byli tam różni ludzie powiązani z praktyką buddyzmu, ale i tak oni mieli większe rozeznanie techniczne i zorientowanie na współczesne zależności naukowe niż ten przedostatni gość z odcinka #77 nt. ruchu.

Oglądałem jak na razie kilkanaście różnych wideo i
  • Odpowiedz
  • 0
@billuscher nikotyny nie ma co porownywac z innymi uzywkami a z alkoholem sie zgodze, z tym ze zalezy jak definiujemy narkotyki. Mi bardziej chodzilo o nielegalne substancje.
  • Odpowiedz