Wpis z mikrobloga

Dobra, sesja się jeszcze nie skończyła, ale mimo sporego szaleństwa nie wywaliło mnie z tamtej pozycji i zgodnie z wpisem z wtorku LINK robię #rozdajo. Tydzień przyzwoity, więc tym bardziej obiecane #rozdajo musi być.


A więc w ramach rozdajo są 4 opcje.

1. Książka Daniela Kahnemana - "Pułapki myślenia". Fajna rzecz, w wielu miejscach odkrywcza i pokazująca jakie sidła zastawia na nas nasz własny mózg. Ponoć są jakieś zarzuty do jakości badań, jednak ogólnie jest więcej plusów dodatnich. Książka nowa.

2. Klasyka - Emil Zola "Pieniądz"- (Jeszcze nie przeczytałem) Świat spekulacji na paryskiej giełdzie w czasach napoleońskich. Mimo zmiany technologii, ludzie się nie zmienili. Ta sama chciwość, te same emocje, te same manipulacje. Książka nowa.

3. Nick Leeson - "Łajdak na giełdzie" - Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek gdy zacząłem się interesować giełdą. Opis prawdziwej historii gościa, który na jednym trejdzie bez stoplossów przepieprzył 850 mln funtów i położył bank. Dla mnie to był hit, szczególnie to co się działo w jego głowie, bo to dobrze pokazuje jak destrukcyjne mechanizmy pchają nas w stronę uśredniania i nie zaakceptowania straty. Jednak najważniejszy wniosek z lektury miałem po dopiero po kilku latach od przeczytania, a mianowicie: Rynek to walec jak jesteś goły i po złej stronie, ale jaka to moc gdy jesteś z pozycją na dźwigni po dobrej stronie i utrzymasz ją tak długo jak się da. Używka, bo nowych nie ma.

4. 57 zł Blikiem. Kwota 57 zł dlatego, że to średni dzienny utarg przecięnego zyskownego tradera z raportu KNF z tego posta LINK

Żeby było bardziej spekulacyjnie, to zwycięzca może wybrać opcję 1, 2, 3, jednak żeby wygrać opcję nr 4, musimy rzucić monetą. Jeśli wylosowany wygra, może odebrać opcję 4, jeśli przegra, musi wybrać opcję 1, 2 lub 3. więc i tak wygra.

Warunki uczestnictwa: każda osoba plusująca, która pochwali się przynajmniej 1 wpisem z tagów #gielda lub #inwestycje. Zielonki i mickpl dupa cicho.
Losowanie przez mirkorandom, ogłoszenie w niedzielę o godzinie 22.00, żeby dla kogoś to była niedziela wieczór i humor gitówa.

#gielda #inwestycje #rozdajo
DJ007 - Dobra, sesja się jeszcze nie skończyła, ale mimo sporego szaleństwa nie wywal...

źródło: comment_1656692754NmMkyuFdZirwka2drkCfNQ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
pochwali, czyli wrzuci tu screena, czy sam sprawdzasz? Xd


@macan: Racja, w sumie nieprecyzyjny zapis. Link do posta, screen, cokolwiek co świadczyłoby o wpisie na jednym z tych tagów.
  • Odpowiedz