Wpis z mikrobloga

@LuciusMiximus: i jak myślisz, co wybierze PIS?

1. Bardzo wysoką inflację -> hiperinflację.
2. Bardzo słabego PLN.
3. Bezrobocie / wysokie bezrobocie.
4. Recesję / stagflację.

Ja osobiście, patrząc po działaniach PIS i NBP - obstawiam na mix tych 4 opcji - wysoka inflacja + dolar po 5 PLN + wysokie bezrobocie + recesja / stagflacja.

PIS ma w #!$%@? konkretną walkę z inflacją, robi minimum minima (podnoszenie stóp) +
@matwes: Dlaczego rentowność spada? Serio pytam, 10-latki są indeksowane inflacją po 1 roku. Inflacja wzrasta i jak to przekłada się na mniejszą rentowność inflacji? Rozumiem że 1 roku ich rentowność spada, więc jak to działa?
@haha123: jestem przekonany, że nie wybiorą hiperinflacji. Skutki dla nich byłyby opłakane, w Turcji Erdogan drastycznie stracił poparcie. Inflacja będzie technicznie wysoka, bo gdy zacznie spadać to zostaną zniesione tarcze, ale nie wykluczałbym, że w czerwcu był szczyt.

Mój scenariusz bazowy zakłada pewien wzrost bezrobocia. Nic dramatycznego, ale zwyczajnie nie będzie energii, to firmy nie będą miały jak przetwarzać rzeczy, więc gdzie przepraszam ludzie mają pracować. Widać już drastyczny spadek cen
@LuciusMiximus: nie, mi nie chodziło koniecznie o hiperinflację, bardziej o wysoką inflację przez długi okres czasu (trochę na wyrost to napisałem).

Czyli w sumie też obstawiasz mix tych 4 opcji :P