Wpis z mikrobloga

Hej. Mam pytanie.
Jestem posiadaczem gramofonu Lenco który kupiłem wraz z dwoma głośnikami w zestawie. Nie jestem jakimś audioświrem ot lubię posłuchać sobie muzyki z winyli.
Gramofon połączony jest z głośnikami wyjściem 2x RCA posiada też aux in i możliwość puszczania muzyki przez bluetooth.
Dobra do meritum, chciałbym rozbudować swój "zestaw" o jakiś dodatkowy głośnik. Jak się za to zabrać? Co kupić i jak to połączyć? Jeśli chodzi o sprawy techniczne jestem zupełnie zielony ;/ Korzystam z tego tylko dla funu i jako hobby ()
Powinienem kupić jakąś wieże i spróbować połączyć ją z gramofonem (jak tak to w jaki sposób?) a może kupić same głośniki i dokupić jakiś rozgałęźnik do RCA?

Będę wdzięczny za porady lub jakieś wskazówki gdzie szukać informacji.

#gramofon #winyl #muzyka

p.s biorąc pod uwagę że to tylko hobby a mam też inne stałe wydatki budżet to max 400 zł (niestety nie jestem z teamu informatyk15k), w internetach pełno jest wież po ok 400 zł od blaupunkt albo panasonic.

Pozdro i dzięki za każdą odpowiedź
  • 1
Jak dodatkowy głośnik? stereo z 3 głośnikami w sensie? jaki efekt chcesz uzyskać - nagłośnić inny pokój/kibel, chcesz głośniej ma imprezy?