Wpis z mikrobloga

@nawri: własnie nad conbee2 myśałem, to wtedy całkowicie zastępuje bramkę philipsa a jednocześnie mogę ze wszystkich jego akcesoriów korzystać?
@dran2 wiem bo ma trochę urządzeń od HUE, bramka nie potrzebna, a piloty owszem. Zresztą tylko chyba do żarówek pilotów nie dają, do reszty oświetlenie raczej zawsze są w zestawie.
@nawri

jak masz Home assistant to odrazu kupuj conbee 2 i wywal bramkę od Philipsa i tam wszystko podepnij. Sam u siebie używam czujek właśnie od aqara/xiaomi


Próbowałem tak robić i dimmer działał fatalnie. Duże skoki podczas zmiany jasności światła gdy robiłem to pilotem (integracja home assistant) też tak miałeś czy nie używałeś pilota?
@nawri dokładnie tak. Gdy przytrzymuje przycisk z bramka hue to łagodnie mi ściemnia. Gdy podpiąłem wszystko do Home assistant pod zigbee2mqtt to w integracji znalazłem tylko akcje na przycisków on, off, ściemnianie i zwiększenie jasności. Przez co gdy trzymałem przycisk podjasniania to przez integracje robiło to skokowo. Dlatego wróciłem do hue który robił to dużo lepiej i szybciej
@nawri: Dzięki jeszcze raz! Zrobiłem jak w opisie i działa to super! Jedynie mam problem ze scenami. Ustawiłem dla mojej grupy sceny ale przycisk do zmiany scen nie reaguje na nie. Miałeś może z tym problem?