Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #windows11

Pracuję na windows 11 od trzech dni i powiem wam że do pracy biurowej to w ogóle się nie nadaje. Tyle rzeczy nie działa tak jak powinno że aż słów brakuje. Za dwa tygodnie idę na kolejny urlop to oddam go znów do informatyka żeby wrócić do starego systemu bo nie chce mi się każdej jednej pierdoły przestawiać tak żeby było optymalnie. A jak wasze odczucia po przejściu na jedenastkę?
  • 45
  • Odpowiedz
i uważam, że jest lepsza od 10.


@darkdancerr: może i lepsza jest, w zastosowaniu typowo biurowym jest dla mnie nieużywalna a w rejestrze nie zamierzam grzebać żeby uczynić ją trochę milszą...

Właśnie tak z czapy zmieniła ikonki worda 2003 na ikonkę pliku txt xD
  • Odpowiedz
@aarahon: Używam 11 i do użytku domowego i do pracy, nie mam żadnych problemów. Fakt, trzeba w rejestrze przywrócić menu kontekstowe, ale z tego co pamiętam to jedyna rzecz, jaką potrzebowałem zmienić.
  • Odpowiedz
Fakt, trzeba w rejestrze przywrócić menu kontekstowe, ale z tego co pamiętam to jedyna rzecz, jaką potrzebowałem zmienić


@darkdancerr: ten komentarz https://www.wykop.pl/wpis/66404977/komputery-windows-windows11-pracuje-na-windows-11-/#comment-235520891 i komentarz poniżej niego wyjaśniają co jeszcze brakuje i jest mi to niezbędne do pracy.

Zwłaszcza wyszukiwanie plików powinno działać jak w 10 a nie tak jak teraz. Jest wiele funkcjonalności na minus, dobrze że mam głośność na dedykowanym klawiszu bo teraz nie mogę nawet kliknąć i rolką regulować
  • Odpowiedz
@aarahon: Głośność można normalnie rolką ustawiać. Wyjścia dźwięku też można szybko wybierać, jest chyba jedno kliknięcie więcej potrzebne o ile dobrze pamiętam jak to wyglądało w 10. Reklamy? Nie mam żadnych reklam.

Często problemem w takich sytuacjach jest użytkownik, który jest tak przyzwyczajony do starego systemu, że nie chce się nauczyć nowych funkcjonalności, albo jest zbyt leniwy, żeby sprawdzić jak coś działa.
  • Odpowiedz
Głośność można normalnie rolką ustawiać.


@darkdancerr: tak ale nie tak jak było wcześniej. Teraz trzeba wcelować w obszar który za to odpowiada a nie jest zaznaczony.

Reklamy? Nie mam żadnych reklam.


@darkdancerr: chrome wyświetla odtwarzacz tego co przewija się na YT jeśli odpaliliśmy kartę YT podczas obecnej sesji.

że nie chce się nauczyć nowych funkcjonalności,


@darkdancerr: ta, bo każdorazowe otwieranie excela i szukanie lokalizacji pliku który chcę otworzyć jest
  • Odpowiedz
@aarahon: Tak na prawdę do zwykłej pracy biurowej nadal by nadał się zwykły XP po kilku aktualizacjach.
Ja rozumiem, że nowe systemy niby mają lepsze zabezpieczenia, większą obsługę sprzętu, ale tak naprawdę od czasów XP w praktyce użyteczności nic się nie zmieniło na tyle, by było jakieś wow i znacząco cokolwiek ułatwiło działania. Takie rzeczy jak inny interfejs, jakieś dodatkowe wyszukiwarki dało się ogarnąć już wtedy.
Prawda taka, że stare systemy
  • Odpowiedz
@darkdancerr: @katamori1: Mam grzebać w rejestrze żeby to wyłączyć? Takie rzeczy to na linuksie się robi, a nie na Windowsie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dzięki za instrukcję, ale i tak MS powinien dostać karę za pchanie wszystkiego Microsoftowego na front i chowanie pozostałych rzeczy. Jest zupełnie tak jak z Internet Explorerem.
  • Odpowiedz
@darkdancerr: czyli w korporacyjnych systemach nie obejdzie się bez specjalnego group policy, rady typu "po prostu zrób zmiany w rejestrze bro" działają jak się ma kompa do gier a nie jak 90% ludzi służbowego laptopa do roboty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aarahon: mnie wkurza menu kontekstowe, jak mam dwa monitory to na drugim nie można kalendarza włączyć XD i komputer mi tak wstaje 3x wolniej odkąd go zainstalowałem
  • Odpowiedz